Potratila v sprche na oddelení, kde jej ostal mŕtvy plod v ruke. Nemocnica vraj nepochybila

Žena potratila v sprche
Žena potratila v sprche Zdroj: TV Markíza

Monika čakala tretie dieťa.

Tešila sa na dieťa, no potratila priamo v nemocničnej sprche. Hoci z nešťastia viní nemocnicu, Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou to vidí inak.

Monika čakala tretie dieťa. V 16. týždni tehotenstva prestalo plodu biť srdce. Hospitalizovali ju na gynekológii v Leviciach, kde sa jej pokúsili vyvolať potrat.

Sestra vraj Monike odmietla zavolať lekára a poslala ju do sprchy. „Išla som sa osprchovať, tam sa vyvalila krv a ten mŕtvy plod mi zostal v rukách. Držala som ho, pozerala som sa naň a začala som kričať na sestru," opísala Monika udalosti ešte začiatkom januára. Primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Gabriel Mančík vtedy hovoril, že zdravotná starostlivosť bola poskytnutá správne, adekvátne a komplexne a tak, ako to prislúcha danému stavu a diagnóze.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou dal za pravdu nemocnici, keďže nezistil nedostatky pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Dodali však, že konanie samotnej sestry posúdiť nedokážu, keďže dohľad sa robí iba na základe dostupnej zdravotnej dokumentácie.

Sťažnosť pani Moniky posudzovala aj Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek. Sestra nie je členkou komory. Sťažnosť tak posunuli na vybavenie zamestnávateľovi, teda vedeniu nemocnice.„Po obdržaní podnetu sme danú pracovníčku predvolali na pohovor. V prípade, že zistíme, že porušila morálny kódex zdravotníckeho pracovníka, budeme postupovať v zmysle zákonníka práce," hovorí Rudolf Hlavács, zástupca riaditeľa nemocnice.

Monika má stále pred očami to, čo sa stalo v tých sprchách. Obviňovaná sestra sa na kameru vyjadriť nechcela. Je však presvedčená o svojej nevine.


LEVICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti