Ministerka Remišová mení tajomníkov. Ten odchádzajúci tvrdí, že jej motiváciou je pripísať si zásluhy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Odvolanie Jána Hargaša z postu štátneho tajomníka Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) bolo štandardným manažérskym rozhodnutím. Po stredajšom (8.2.) rokovaní vlády, na ktorom kabinet schválil personálny návrh, to uviedla šéfka rezortu Veronika Remišová (Za ľudí).

Odmietla zároveň, že by za Hargašovým odchodom bola nevôľa k jeho politickým ambíciám. „O tomto som sa dozvedela z médií, nikdy sme sa o tom spolu nebavili,“ uviedla ministerka.

Zdôraznila, že za odvolaním Hargaša a vymenovaním nového štátneho tajomníka je potrebné vnímať snahu „dokončiť projekty a dať procesom väčšiu dynamiku“.

Prečítajte si tiež:

Remišová si pripisuje zásluhy iných

Ján Hargaš bol na ministerstve takmer tri roky. Na stoličke štátneho tajomníka sedel rok a pol. Na sociálnej sieti zhrnul, čo sa za ten čas na ministerstve podarilo dosiahnuť. Na adresu svojej doterajšej šéfky kritikou nešetril.

„Naša snaha prináša konkrétne výsledky. Poviem to preto celkom otvorene - nemôžem sa zbaviť pocitu, že nemalou motiváciou kroku pani Remišovej je snaha priamejšie si tieto výsledky pred nadchádzajúcimi voľbami pripísať,“ napísal s tým, že ho to sklamalo.

Vláda v stredu odvolala Hargaša a súčasne k 9. februáru na jeho miesto štátneho tajomníka MIRRI vymenovala Jozefa Graňačku. O Hargašovom odchode za začalo špekulovať na začiatku februára, spomínalo sa jeho možné spájanie so stranou Progresívne Slovensko.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti