Premiér Heger naďalej odmieta obedy zadarmo. Vyzýva na zodpovedné správanie sa

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Svoj postoj nezmenil. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) je stále proti obedom zadarmo, ktoré tento týždeň schválil parlament.

„Nestotožňujem sa s tým. V decembri bol schválený rozpočet, teda zákon, ktorý jasne hovorí, aké výdavky budú počas roka financované z verejných peňazí. Tam sa poslanci zaviazali, aké výdavky budú súčasťou rozpočtu pre rok 2023,“ vysvetlil Heger.

Vyzýva poslancov, aby sa správali rozpočtovo zodpovedne. „Ak dnes hovoríme o ďalších zákonoch, ktoré navyšujú tieto výdavky, tak to ide nad rámec rozpočtu,“ dodal.

Za nevyhnutné považuje fakt, že „ak chce nejaká strana priniesť návrh, tak musí prísť aj s návrhom na jeho kompenzáciu.“ To by podľa neho malo byť témou diskusií v najbližšom čase.

Prečítajte si tiež:

​Dotácie na obedy pre všetky deti v poslednom ročníku materských škôl a na základných školách sa obnovia od mája tohto roka.

Dotácia bude predstavovať 1,4 eura pre materské školy, 2,1 eura pre prvý stupeň a 2,3 eura pre druhý stupeň základných škôl.

Rodič bude musieť o poskytnutie dotácie požiadať pri zápise dieťaťa na stravovanie v školskej jedálni. Tohtoročné náklady štátu na toto opatrenie by mali dosiahnuť 110 miliónov eur.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Školstvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.