I. Matovič: Minister R. Káčer je Slota v umiernenom jazyku, Maďarsku by sa mal ospravedlniť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Líder OĽaNO Igor Matovič a poslanec za OĽaNO György Gyimesi kritizujú dočasne povereného ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislava Káčera (nom. OĽaNO), za jeho vyjadrenia v relácii TVNOVINY.sk Na telo PLUS.

Dosluhujúci minister v relácii povedal, že sa obáva, že Maďarsko bude mať na nás územné požiadavky. György Gyimesi vyjadrenia ministra Káčera prirovnal k vyjadreniam Jána Slotu z 90. rokov.

„Mne sa v tejto relácii pán minister Káčer zdal celkom triezvy a preto ho s úplne kľudným svedomím od dnes môžeme nazývať ,triezvy Slota’,“ vyhlásil s tým, že minister prekročil všetky čiary. 

Prečítajte si tiež:

„V žiadnych relevantných maďarských médiách a ani od žiadneho relevantného maďarského politika sa nikdy nič také nešírilo. Nikto nikdy nič také nepovedal,“ podotkol Gyimesi.

Káčera zároveň vyzval, aby predložil dôkazy, ktoré by jeho slová potvrdzovali. Ak také nemá, vyzval ho, aby sa Maďarsku okamžite ospravedlnil. 

Ministra nominovalo OĽaNO

Líder hnutia Obyčajných ľudí Igor Matovič si uvedomuje, že Rastislava Káčera do funkcie nominovali práve oni. „Áno, aj vtedy sme mali informácie, že počas toho, ako bol veľvyslancom v Maďarsku, nie vždy sa správal úplne korektne voči hosťujúcej krajine. Napriek tomu sme ho nominovali s presvedčením ako dobrú nomináciu,“ povedal s tým, že „aj majster tesár sa utne“.

Prečítajte si tiež:

„Keď Slota blúznil svoje ,ožranecké’ bludy o tom, ako ,zoberieme tanky, potiahneme na Budapešť a zrovnáme ju so zemou’, tak bol pravidelne pod vplyvom slušnej dávky alkoholu. Pán minister Káčer to však hovoril triezvy,“ podotkol Matovič s tým, že ide o zásadné obvinenie nášho najbližšieho partnera. 

Dodal, že stále chce veriť, že išlo len o neuvážené slová ministra Káčera. „Ak sa bude tváriť, že sa nič nestalo a že podľa neho tvrdil pravdu, v takom prípade sa budeme pýtať pani prezidentky či bude takého to ministra kryť,“ povedal Matovič. 

Celú situáciu podľa neho preto môže napraviť svedomie Rastislava Káčera, ak k tomu nedôjde, tak premiér Eduard Heger alebo prezidentka Zuzana Čaputová.

Pozrite si celé Na telo PLUS s ministrom Rastislavom Káčerom:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.