Rozruch na Zochovej v Bratislave. Na miesto tragickej nehody prišli policajti aj hasiči

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prešli viac ako štyri mesiace od tragickej dopravnej nehody na Zochovej zastávke v centre Bratislavy a na miesto opäť dorazila polícia aj hasiči.

Podľa informácií TV Markíza mali na mieste v stredu (8.2.) večer uskutočniť vyšetrovací pokus.

Vyšetrovanie udalosti, ktorá si vyžiadala päť obetí a viacerých zranených, by malo v týchto týždňoch smerovať do finále.

V prípade je obvinený Dušan Dědeček. V osudný večer 2. októbra šoféroval pod vplyvom alkoholu, opitý vrazil do davu ľudí vo vysokej rýchlosti. Na frekventovanej zastávke vtedy čakali prevažne študenti.

Koncom januára žiadal o prepustenie z väzby, čomu okresný súd nevyhovel. Odôvodnil to rovnako ako krajský súd v polovici októbra 2022 a teda, že existuje reálna obava z pokračovania v trestnej činnosti.

Prečítajte si tiež:

Vyšetrovanie vrcholí

Dozorujúci prokurátor Juraj Chylo minulý mesiac uviedol, že vyšetrovatelia stále skúmajú spôsob jazdy, správanie sa všetkých účastníkov cestnej premávky aj príčinu tragédie.

Približne v polovici januára očakával, že sa prípad uzavrie asi o mesiac neskôr.

„Konečné opatrenie, ktoré vždy prichádza po skončení vyšetrovania, očakávam do štyroch až piatich týždňov,“ povedal v januári. V tom čase sa čakalo na viaceré znalecké posudky.

Dědeček čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí 20 až 25 rokov za mrežami alebo až doživotie. Vo väzbe sedí od októbra.

Pozrite si aj reportáž o tom, ako Dušan Dědeček zostal vo väzbe:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tragédia na Zochovej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.