Domáce

Prvý jarný deň bude slnečný, ale veterný

Žaba pod dáždnikom
Zdroj: Profimedia.sk

Do utorka sa však poriadne ochladí.

Dnes o 17. 57 h nastala jarná rovnodennosť a je tu jar

Družica

Oficiálna jar sa na Slovensku začala ukážkovým počasím, o ktoré sa dnes postarala tlaková výš, ktorá sa nachádzala nad Balkánom.

Zajtra sa bude jej stred presúvať smerom na severovýchod, teda až nad Čierne more a to znamená, že bude stále priaznivo ovplyvňovať počasie aj u nás.

Teplota

Pred nami je teda ďalší pekný jarný deň, kedy bude opäť nadpriemerne teplo, pretože po zadnej strane spomínanej tlakovej výše k nám bude naďalej prúdiť teplý vzduch od juhozápadu. Slovensko sa bude nachádzať v teplotnom pásme 15 až 20 stupňov a na juhozápade môže teplota vystúpiť aj o pár stupňov vyššie.

Zrážky

Bude to aj vďaka slnečnému počasiu, pretože, ako môžete vidieť na predpovednom modeli zrážok obloha bude nad naším územím jasná a zrážky zajtra neočakávame. V rámci Európy zajtra spŕchne najmä na západe a severozápade.

Vietor

Nám zajtra môže trochu pokaziť počasie, tak to je vietor, ktorý sa opäť rozfúka silnejšie a na západe môže v nárazoch dosahovať rýchlosť okolo 55 km/h, čo je sila prudkého vetra a zafúka k nám prevažne od juhu.


Marcové počasie je už dlhšiu dobu nadpriemerne teplé a pripomínalo nám jar oveľa skôr ako sa oficiálne začala. Jarná rovnodennosť je jeden z dvoch dní v roku, kedy sú noc a deň rovnako dlhé a trvajú zhruba 12 hodín. Dnešný deň bol na celom Slovensku príjemný a teplý. teplota sa na juhu šplhala až na 21 stupňov.

Doprava

Počasie teda bude aj zajtra celkom pekné, ale opäť sa pripravte na to, že situáciu na cestách bude trochu komplikovať vietor, tak na kritických úsekoch jazdite radšej pomalšie. Ráno sa môžu na niektorých miestach vyskytovať hmly, ale bude to len ojedinele a hmly nebudú mať dlhé trvanie. No a chýbať nebudú ani piatkové kolóny vo väčších mestách.

Noc

Počas nadchádzajúcej noci bude obloha nad slovenskom jasná alebo len málo oblačná a do rána sa vzduch ochladí na 8 až 3st. Vietor bude ešte pokojný a zafúka iba slabý až mierny južný.

Zajtra nás čaká posledný pracovný deň v tomto týždni, ktorý sa bude niesť v znamení slnečného, ale aj veterného počasia.

Západné Slovensko

Na západnom Slovensku bude obloha po celý deň jasná alebo len málo oblačná a teplota vystúpi na 18 až 22 stupňov. Škoda len, že nám bude počasie znepríjemňovať prudký nárazový vietor.

Stredné Slovensko

Počasie má byť prevažne slnečné a silnejší vietor zafúka iba na horách. Denná teplota sa bude pohybovať od 16 do 22 stupňov.

Východné Slovensko

Slnečné a nadpriemerne teplé počasie bude zajtra prevládať aj na východe Slovenska a najvyššia denná teplota tu vystúpi na 16 až 20 stupňov.

Hory

Veterno bude zajtra aj na horách, kde očakávame prudký nárazový vietor. Obloha ale má byť jasná alebo iba málooblačná a v nadmorskej výške 1500m sa oteplí na 8st

Biopredpoveď

Biopredpoveď sa zajtra zlepší na 1, to je len slabá záťaž.

Predpoveď do utorka

Veterno bude aj v ďalších dňoch a postupne sa začne aj ochladzovať.

V sobotu má byť pekne jasno až polojasno a teplo, teplota bude 15 až 22 stupňov.

V nedeľu začne od západu pribúdať oblačnosť a miestami z nej aj slabo spŕchne.

V pondelok a v utorok bude obloha nad celým Slovenskom oblačná až zamračená a dážď alebo prehánky sa už vyskytnú na viacerých miestach. Do utorka sa ochladí na 7 až 13 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.