Dr. Bukovský vyvrátil mýtus o vitamíne C a zemiakoch

Zemiaky - ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Doktor prehovoril aj o šedinách, ktoré súvisia s rozvojom aterosklerózy.

Za to, že máme zemiaky v našej kuchyni môžeme ďakovať Inkom. Dodnes sú to najvýznamnejšie poľnohospodárske plodiny. Väčší význam pre výživu majú podľa odborníkov už len pšenica, ryža a kukurica.

Na teleránovú adresu poculsom@markiza.sk diváčka Lucia napísala MUDr. Igorovi Bukovskému otázku, či varené zemiaky v šupe majú viac vitamínu C ako očistené a následne uvarené. Jeho odpoveď bola jednoznačná.

"Musím povedať, že nie sú nejako bohaté na vitamín C. Tým, že ich veľa jeme, tak je to istý zdroj tohto vitamínu. Horšie je, že keď sa varia nadrobno pokrájané a bez šupky v slanej vode, vyplaví sa vitamín C a strácame dôležitý draslík," vysvetlil lekár.

V rubrike odpovedal aj na to, či biorezonancia vie určiť našu intoleranciu resp. alergiu.


Igor Bukovský sa v Teleráne pred časom venoval obezite a cukrovke. Ľudia, ktorí trpia týmito chorobami by mali jesť vlákninu. Doktor prehovoril aj o šedinách, ktoré súvisia s rozvojom aterosklerózy. Je to ochorenie tepien, pri ktorom sa do poškodenej cievnej steny ukladajú tukové látky, najmä cholesterol.

"Čím mladší a šedivejší, tým by mal byť človek dôslednejší v ochrane srdca," citoval Bukovský z najnovšieho prieskumu. Tvrdí, že netreba zabúdať na dostatok spánku.

BRATISLAVA/Teleráno, zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti