Minister Káčer reaguje na kritiku: Orbán nie je Maďarsko, Matovič je nikto a kto je Gyimesi netuším

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dočasne poverený minister zahraničných vecí Rastislav Káčer zareagoval na kritiku a výzvu od Igora Matoviča a Györgyho Gyimesiho (obaja OĽANO).

Dvojica poslancov kritizovala Káčera za výroky o možných územných nárokoch Maďarska na Slovensku.

„Keby bol býval Vladimir Putin úspešnejší a dnes ho máme na východných hraniciach, myslím si, že takýmto nárokom by sme už dnes priamo čelili, bohužiaľ,“ odpovedal minister v relácii Na telo PLUS na otázku, či v najbližších rokoch hrozí, že sa Maďarsko dopracuje k územným nárokom na Slovensko.

Matovič a Gyimesi výrok prirovnali k vyjadreniam Jána Slotu z 90. rokov. Vyhlásili, že prekročil všetky čiary a ak nedodá dôkazy, chcú okamžité ospravedlnenie.

Prečítajte si tiež:

Orbán nie je Maďarsko

„Nebudem sa nikomu ospravedlňovať za to, že chránim záujmy svojej krajiny. Že jej teritoriálnu integritu, suverenitu a slobodu považujem za svätý grál snaženia našej diplomacie,“ reaguje na sociálnej sieti Káčer.

Tvrdí, že nekritizuje Maďarov. Má ich rád a v ich krajine prežil päť rokov. „Toto nie je konflikt národov,“ podotýka.

Kritizuje konkrétnu politiku. Tú, ktorá z lídra boja za demokraciu v regióne na začiatku 90. rokov, urobila čiernu dieru na európskej politickej mape a trójskeho koňa záujmov Putina v Európe, píše Káčer.

„Kto kritizoval Mečiara, nebol nepriateľ Slovenska. Mečiar nebol Slovensko, Orbán nie je Maďarsko, Matovič je nikto a kto je Gyimesi netuším, môžem iba hádať,“ uvádza.

Prečítajte si tiež:

Káčer opakuje, že si môže každý sám vybrať, na akej strane histórie chce byť. „Ja chcem byť tam, kde bol Milan Rastislav Štefánik, Masaryk, Hodža, Papánek, Golian, Viest a iní. Nie tam, kde bol Henlein, Tuka, Ďurčanský, Tiso, Biľak a im podobní,“ uzavrel poverený šéf rezortu zahraničia.

Matovič žiadal napravenie situácie. Avizoval, že ak Káčer neprizná, že išlo iba o jeho neuvážené slová, obráti sa na prezidentku a povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO).

Pozrite si celé Na telo PLUS s ministrom Rastislavom Káčerom:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti