Kauza Kuciak a príprava vrážd prokurátorov pokračuje výsluchmi svedkov

Obžalovaný Marian Kočner.
Obžalovaný Marian Kočner. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Proces v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a v kauze prípravy vrážd prokurátorov pokračuje vo štvrtok na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku výsluchmi svedkov.

Doobeda absolvovala výsluch dvojica svedkov, medzi nimi i nevlastný otec obžalovaného Dušana Kracinu. Po obednej prestávke by mali vypovedať ďalší dvaja.

V prípade Kuciakovej vraždy z februára 2018 súd rozhoduje o vine Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej. ŠTS ich pôvodne oslobodil spod obžaloby, ale Najvyšší súd SR vrátil v máji 2021 prípad prvostupňovému súdu. Právoplatné sú tri rozhodnutia. Miroslav Marček a Tomáš Szabó dostali 25-ročné nepodmienečné tresty odňatia slobody, Zoltán Andruskó 15 rokov nepodmienečne.

Prečítajte si tiež:

​Pre prípravu vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelia obžalobe štyri osoby - Marian Kočer, Alena Zsuzsová, Dušan Kracina a Darko Dragič. Tomáš Szabó bol vylúčený na samostatné konanie, súd ho uznal za vinného. Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť od Mariana Kočnera podľa obžaloby na jeseň 2017. V prípade Šufliarskeho približne o rok neskôr.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 2.2.:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti