V prípade dohryzeného jasličkára padlo obvinenie. Odtlačok učiteľkinho chrupu rozhodol

Adamkova doráňaná tvárička.
Zdroj: TV Markíza

Prípad ako zo zlého sna, mala mu ublížiť žena, ktorá za neho bola zodpovedná.

Je to čierne na bielom! V prípade dohryzeného jasličkára v Trnave padlo obvinenie. Deväťmesačnému Adamkovi ublížila žena, ktorá zo zákona mala dávať na jasličkára pozor.

Matka zraneného chlapca čakala na výsledok policajného vyšetrovania viac ako pol roka. Teraz je to už jasné! Modrinu na líci a odtlačok po uhryznutí na ľavej ruke má Adamko od učiteľky.

„Môžem potvrdiť, že bolo osobe E.T. vznesené obvinenie z ublíženia na zdraví v štádiu pokusu," uviedol hovorca krajskej prokuratúry v Trenčíne Mojmír Huna.

„Vedela som to od začiatku, že syna mi dokaličila učiteľka, bola som o tom presvedčená. Dúfam, že teraz bude niesť za to zodpovednosť. Som zhrozená," uviedla matka dohryzeného chlapčeka.

Adamka si z detských jaslí odniesla matka v zúboženom stave iba dva týždne potom, čo tam nastúpil. Len čo sa prípad dostal na verejnosť, majitelia jasle zatvorili.

Vyšetrovateľ obvinil učiteľku na základe znaleckého skúmania. Dokázalo, že odtlačok chrupu sa najviac približuje 34-ročnej Etele T. - teda učiteľke. Veronika Páleniková tvrdí, že keď si po syna prišla do jaslí, učiteľka bola opitá.

Učiteľku teraz čaká súd. Ak jej dokáže, že Adamkovi naozaj ublížia, môže dostať až päť rokov.

Viac v reportáži Romana Ruttkaya:


TRNAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obvinenie

Dôležité udalosti