Poznáme dôvody, pre ktoré zastavili trestné stíhanie voči Vladimírovi Weissovi ml.

Vladimír Weiss ml. odpovedá na otázky policajtov.
Zdroj: TV Markíza

Prečítajte si uznesenie prokurátora o zastavení trestného stíhania voči V. Weissovi ml.

V prípade údajnej opileckej jazdy Vladimíra Weissa ml. sa objavili nové informácie. Okresná prokuratúra pred pár týždňami zastavila trestné stíhanie známeho futbalistu. Uznesenie prokurátora sa podarilo získať známej novinárke Júlii Mikolášikovej, ktorá ho zverejnila na svojom blogu.

Polícia zastavila Vladimíra Weissa ml. v nedeľu 2. októbra 2016 skoro ráno na Rázusovom nábreží. Futbalista mal šoférovať luxusné auto, v ktorom sa údajne nachádzalo až desať mladých ľudí. Slovenský reprezentant sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi, čo z pohľadu zákona znamená, akoby mal v krvi jedno promile alkoholu.

Následne polícia reprezentanta v pondelok 3. októbra obvinila a až po viac ako 30 hodinách prepustila z cely predbežného zadržania na slobodu. Podľa vtedajšieho vyjadrenia obhajcu Kuráňa bolo obvinenie založené len na výpovedi jedného svedka, a to príslušníka polície. Z ďalších výpovedí troch svedkov vyplynulo, že Vladimír Weiss ml. motorové vozidlo nešoféroval.

Dôvody, pre ktoré zastavili trestné stíhanie

Prokurátor Stanislav Lešo v spomínanom uznesení odôvodňuje, prečo zastavil trestné stíhanie Vladimíra Weissa ml.

Policajti podľa neho urobili viacero chýb. Ignorovali niektoré výpovede svedkov, ktorí tvrdili, že auto nešoféroval Weiss, ale jeho kamarát. Ten mal byť ako jediný z celej posádky vozidla triezvy. Prokurátor v uznesení konštatuje, že vyšetrovateľ nemal dôvod začať vo veci trestné stíhanie a išlo z jeho strany o alibizmus.

Ďalej uvádza, že vyšetrovacím pokusom bolo preukázané, že obvinený vzhľadom na svoju polohu nemal reálny dosah ani na volant, ani na pedále.

Lešo polícii tiež vyčíta, že vyšetrovanie prípadu „násobne presiahlo štandardný rozsah". Vyšetrovací spis pri takom banálnom skutku má až 208 strán.

Prokurátor zároveň skritizoval postup policajtov pri výsluchoch. Niektorých svedkov totiž vypočúvali až trikrát a „poverený príslušník otázkami nezisťoval také fundamentálne okolnosti ako počet pasažierov (uspokojil sa s ich kvantifikáciou „odhadom), ich identitu a najmä ich polohu vo vozidle, ani konanie posádky vozidla po zastavení."

Text uznesenia okresnej prokuratúry o zastavení trestného stíhania voči V. Weissovi ml.

 Reportáž o zastavení trestného stíhania sme vysielali 5. apríla:

BRATISLAVA/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Alkohol za volantom

Dôležité udalosti