Na libido vplýva počasie, ale aj antidepresíva

Sexy žena v posteli - ilustračná snímka.
Zdroj: shuterstock.com

A hlavne keď kašleme na vzťah.

Čoraz viac ľudí na svete potrebuje antidepresíva. Majú vás vrátiť do života, no môžu vás aj pripraviť o libido. Najnovšie prieskumy dokazujú, že ich užívanie negatívne ovplyvňuje sexuálny život.

S vekom ani chorobou sa sexuálny život nekončí. No treba vedieť, že sú situácie, keď to môže vyzerať veľmi zle. „Týka sa to aj erekcie, ejakulácie, a iných javov v rámci pohlavného života," vysvetlil primár psychiatrickej kliniky Ivan André.

Antidepresíva majú človeku vrátiť chuť do života. Ako je teda možné, že jeden z vedľajších účinkov je u niektorých zníženie libida? Lekár vysvetľuje, že na jednej strane ľudia dostanú takú novú chuť do života, dokonca aj do sexuálnej oblasti. No druhým dychom dodáva, že časom zistia že nefungujú tieto funkcie v takej miere ako boli kedysi.


Záleží však aj od konkrétneho pacienta a konkrétneho lieku. No podľa odborníkov, depresia je vážne ochorenie a na prvom mieste je záchrana ľudského života. Podľa Andrého nie vždy je to také jednoduché dať pacientovi liek, ktorý je ideálny. Často musíme tento efekt strpieť, prioritné je život pacienta, aby napríklad nespáchal samovraždu.

Libido nezabíjajú len lieky

A preto aj s ich dávkovaním treba postupovať opatrne. Určite by sme si ich nemali požičiavať od kamarátov v prípadoch, že nám je jednoducho smutno. Všetky antidepresíva sú viazané na lekársky predpis, čiže iba lekár, najlepšie psychiater, odporučí užívanie antidepresív, respektíve praktický lekár.

Libido nezabíjajú iba lieky. Môže za to aj workoholizmus, priveľa cukru, alkoholu či psychickej nepohody. No a niekedy si za to môžeme aj sami. Napríklad, že kašleme na svoj vlastný vzťah. Libido tak mizne predovšetkým u žien. Ak sa o vzťah nestaráme, tak skôr či neskôr sa môže stať, že žena má takéto pocity má.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

Internet je plný návodov a kontaktov na ľudí, ktorý vám libido pomôžu zvýšiť. A máme aj dobrú správu na záver. Libido znižuje aj zima, čiže s príchodom jari vás jeho zvýšenie nemusí stáť ani cent.BRATISLAVA/Henrieta Hajtová

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.