Nespokojní bratislavskí taxikári protestovali pomalou jazdou mestom

taxikári
taxikári

Stovka taxíkov išlo po obchvate minimálnou rýchlosťou.

Vodiči taxislužieb protestnou jazdou prechádzali hlavným mestom. Približne stovka áut sa pohla z Petržalky. Presúvali sa 65 kilometrovou rýchlosťou po obchvate smerom na Lamač k obchodnému centru Bory a odtiaľ k Avionu. Túto trasu si zopakovali niekoľkokrát.

Zdroj: tvnoviny

Majiteľ taxislužby Peter Fitoš podal na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie proti spoločnosti Uber. Podnet sa dostal na obvodné policajné oddelenie v Starom meste, ktoré ho odmietlo. Rozhodnutie je právoplatné.


Médiá tento mesiac priniesli informáciu, že alternatívna taxislužba Uber končí v Brne. Rozhodol tak tamojší súd, ktorý vyhovel žalobe spoločnosti Lido Taxi a mesta Brna a prevádzku služby v meste zakázal.

Nespokojní bratislavskí taxikári v stredu (26.4.) protestnú jazdu proti nelegálnym vodičom aj v našom hlavnom meste. Štartovali o 9.00 v Petržalke a po obchvate sa minimálnou rýchlosťou presúvali do Lamača. Boli sme preto zisťovať, čo si o tomto boji myslia ako klasickí taxikári, tak vodiči Uberu, cestujúci či dopravný analytik Jozef Drahovský.

 

BRATISLAVA/TASR, zž

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Uber

Dôležité udalosti