Literárny fond opäť ocenil prácu našich reportérov

Ocenení reportéri TV Markíza Marek Vnenčák, Denisa Czibulka, Ján Maloch a Jarmila Kováčová.
Zdroj: Reflex

Získali ich za série reportáži, v ktorých poukázali na problémy na Slovensku i jeho krásy.

Literárny fond v stredu (26. 4.) ocenil prácu novinárov zo slovenských médií. Štyri ceny si prevzali aj reportéri TV Markíza Marek Vnenčák, Denisa Czibulka, Ján Maloch a Jarmila Kováčová.

Redaktor Televíznych novín Marek Vnenčák získal Výročnú cenu v kategórii spravodajstvo za reportáže Uzimení poslovia jari a Trinásta komnata. Porota ocenila nápaditosť, pohotovosť, dynamiku a celkové spracovanie oboch príspevkov.

Na krátkej ploche, typickej pre spravodajský žáner, do konečného výsledku zhutnil podstatné problémy i zaujímavosti z regiónu, kde pôsobí. Autor opäť potvrdil profesionalitu pri hľadaní tém.

Uzimení poslovia jari od Mareka Vnenčáka.

Odborná porota udelila Mimoriadnu cenu za novinársku tvorbu za sériu reportáži magazínu Reflex - S kamerou na blind, ktoré nakrútila Denisa Czibulka. Podľa jej hodnotenia v nekonvenčných reportážach zo slovenských obcí - Muránska planina, Muránska Zdychava a Slovany autenticky a neformálne oboznamuje diváka so zaujímavosťami v týchto obciach.

Dedinka pánu Bohu za chrbtom - Muránska Zdychava od Denisy Czibulky.


Prémiu za novinársku tvorbu získal Ján Maloch za reportáž Justičný omyl a reportérka Reflexu Jarmila Kováčová za reportáž Rodiny na Slovensku.

O udelení cien rozhodla porota v zložení Ferdinand Tisovič (predseda), Fedor Bartko, Štefan Dlugolinský, Vladimír Dobrovič, Klára Grosmannová, Gabriela Horečná, Marcela Košťálová, Ivan Podstupka, Kveta Škvarková a Marta Žilková.

LF tiež po druhý raz odovzdal Cenu Romana Kaliského. Cenu, ktorú udeľuje výbor Sekcie pre žurnalistiku a novinársku fotografiu v snahe oceniť osobnosti slovenskej žurnalistiky, získal 90-ročný Jozef Kšiňan, najstarší aktívny športový publicista na Slovensku.


BRATISLAVA/zg, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Televízne noviny

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.