Polícia obvinila poslanca ĽSNS Stanislava Mizíka z extrémizmu

Poslanec Stanislav Mizík (ĽS NS) počas policajnej razie.
Zdroj: TASR

Konkrétne z prečinu extrémistických materiálov a hanobenia národa a rasy.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol vo štvrtok (27. 4.) obvinenie poslancovi parlamentu Stanislavovi Mizíkovi, informoval hovorca prezídia policajného zboru Martin Wäldl.

Poslanca Ľudovej strany Naše Slovensko obvinili za trestné činy extrémizmu, konkrétne za prečiny výroby extrémistických materiálov v jednočinnom súbehu s prečinom hanobenia národa, rasy a presvedčenia, uviedol Wäldl.

Mizík sa odmietol počas prehliadky k obvineniu vyjadriť. Neurobil tak na popoludňajšej tlačovej konferencii, pred novinárov sa postavil šéf strany Marián Kotleba. Podľa neho dnešný zásah politického gestapa proti Mizíkovi bol za údajné výroky na internete.

"Precedens je, že polícia zasiahla proti poslancovi priamo počas zasadnutia výboru NR SR pre školstvo, ktorého je členom. Polícia na základe vyfabrikovaných obvinení násilným spôsobom zjavne zasiahla do slobodného výkonu mandátu poslanca, ktorý získal v demokratických voľbách. Toto sa ešte nikdy v histórii súčasnej SR nevyskytlo," povedal Kotleba na margo postupu polície, ktorá prišla dopoludnia pre poslanca priamo na rokovanie výboru.

Reportáž pripravil René Medzihradský.Zdroj: Facebook/Polícia SR


BRATISLAVA/zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Stanislav mizík

Dôležité udalosti