Policajti, ktorí strieľali na auto s Hrnčiarom, postupovali správne

Podpredseda parlamentu a martinský primátor Andrej Hrnčiar.
Zdroj: TASR

Kontrola však ukázala, že zbor musí prijať opatrenia, aby sa v budúcnosti predišlo takýmto incidentom.

Policajti, ktorí sa snažili zastaviť  zo soboty 8. na nedeľu 9. apríla auto s podpredsedom parlamentu Andrejom Hrnčiarom, postupovali správne a v ich konaní nezistili žiadne nedostatky. Nedošlo ani k pochybeniu zo strany vodiča ochranky, takže vec nemusela byť postúpená na inšpekciu ministerstva vnútra. TV Markíza o tom informoval hovorca policajného prezídia Martin Wäldl s tým, že celý prípad dnes uzatvorili (27. 4.).


"Z vykonanej kontroly však vyplynula potreba prijať opatrenia, ktoré sa budú týkať včasnej identifikácie zastavovaného vozidla vzhľadom na to, že ide o dva útvary v rozdielnej riadiacej pôsobnosti (Prezídia PZ a úradu na ochranu ústavný činiteľov). Preto budú z úrovne Prezídia Policajného zboru jednotlivým gestorom dotknutých problematík navrhnuté opatrenia smerujúce k zabráneniu a opakovaniu sa predmetného incidentu," napísal v reakcii.

Polícia prenasledovala v noci zo soboty na nedeľu (8. - 9.4.) na ceste medzi Strečnom a Martinom BMW, v ktorom sedel Hrnčiar. Vozidlo bolo služobné, malo prekročiť povolenú rýchlosť, a keďže nezastavilo, policajti mali varovne vystreliť do vzduchu.

Podľa Hrnčiara došlo k nedorozumeniu medzi dvoma policajnými zložkami, keďže auto s ústavným činiteľom nesmie z bezpečnostných dôvodov zastať mimo obytnej zóny a muselo sa preto pred zastavením do najbližšej dostať.

BRATISLAVA/TV Markíza, zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.