Na stavenisku atómovej elektrárne sa kradlo. Škoda je viac než 19-tisíc eur

Na stavenisku atómovej elektrárne sa kradlo
Zdroj: TV Markíza

Zo staveniska tretieho a štvrtého bloku atómovej elektrárne zmizli medené uzemňovacie pásy.

Ani miesta s najprísnejším stupňom stráženia nedokážu zastaviť zlodejov. Kradli aj na stavenisku Atómovej elektrárne v Mochovciach. A vôbec netrochárili.

Zo staveniska tretieho a štvrtého bloku atómovej elektrárne zmizli medené uzemňovacie pásy. A nebolo ich málo – približne tristo metrov. Podľa krajskej policajnej hovorkyne Renáty Čuhákovej vznikla škoda 19 500 eur.

Naskytá sa otázka, ako je možné, že zlodeji dokážu prepašovať ukradnutý materiál cez bránu takého prísne stráženého pracoviska a tiež kde skončili ukradnuté veci.

Podľa Miroslava Šarišského zo Slovenských elektrární nie je možné v tejto chvíli povedať, či materiál opustil areál stavby.

Táto krádež na stavenisku atómovej elektrárne nie je jediná. Vlani zmizlo viacerým živnostníkom stavebné náradie a zváračská technika. Pred niekoľkými rokmi až tona medených káblov. O prácu vtedy prišlo niekoľko SBS-károv.

Slovenské elektrárne zdôrazňujú, že na stavenisku nie je žiadny rádioaktívny materiál. Na stavbe denne pracuje 4-tisíc živnostníkov z rôznych dodávateľských firiem.

Viac v reportáži Karola Mindáka:


MOCHOVCE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti