Exkluzívna výpoveď nového svedka vraždy Róberta Remiáša: Nemyslel si, že ho zabijú

Pamätný kríž Róberta Remiáša.
Zdroj: TASR

O tom, čo videl svedok, doteraz nevypovedal. Kým sme ho nevyhľadali.

Našli sme očitého svedka vraždy Róberta Remiáša. Dvadsať rokov nikto netušil, že muž v osudnú noc videl nielen výbuch, ale aj podozrivé auto so zvláštnou posádkou.

Bojí sa o život blízkych. Preto sme sa rozhodli identitu muža nezverejniť. Prinášame vám jeho exkluzívnu výpoveď.

Róbert Remiáš bol priateľom a neskôr jedinou spojkou Oskara Fegyveresa po tom, čo vypovedal o únose prezidentovho syna. Za jeho smrť dodnes nikoho nepotrestali. Muž, ktorého sme vypátrali, sa s ním poznal osobne. Zoznámili sa ešte počas vojenčiny v roku 1989. Bol s ním aj pár dní pred smrťou. Robil taxikára. Rozhovor so svedkom máme nahratý, keďže sa aj po toľkých rokoch bojí o rodinu, prinášame vám jeho prepis.

„Róbert chodil za nami na Molecovu ulicu. Nechával si pri nás taxikároch auto, aby bolo pod kontrolou. Pár dní pred vraždou som ho viezol domov. Vravel, že ho sledujú stále nejaké gorily, holohlaví. Poprosil ma, nech chvíľu počkám, keby ho začali biť, mal som volať na dispečing a policajtov," povedal svedok.


Remiáš si podľa svedka nemyslel, že ho zabijú

Remiáš si podľa muža určite nemyslel, že ho zavraždia. Maximálne, že dostane bitku na výstrahu. V osudnú noc šiel len pár metrov za ním. Že je v tom aute jeho kamarát, zistil až neskôr. Bol 29.apríl 1996.

„Vtedy som bol v službe. Stál som na Molecovej, zobral som zákazníka a išli sme na Jaskov rad. Nebol som na neho úplne nalepený, tak 20 - 30 metrov za ním. A keď som zatočil, obklopila ho taká ohnivá guľa a v momente bolo auto v plameňoch. Neviem, či už bol Róbert v bezvedomí, lebo išlo už samovoľne. Výbuch počuť nebolo, iba taký dutý zvuk," rozprával ďalej svedok.

Počas jazdy si ale všimol aj ďalšie luxusné auto nemeckej výroby bordovej metalízy a s bratislavským evidenčným číslom. Išlo medzi jeho a Remiášovým vozidlom.

„Ja som bol za Robom a on bol v tom v ľavom jazdnom pruhu. Po tom, ako začal horieť, zastavili na koľaji električky a odtiaľ sledovali, čo sa deje. Celý čas sedeli vnútri. Nejakí holohlaví, minimálne traja," informoval nás svedok.

Po tom, ako zbadal, čo sa deje, zastavil. Kým vystúpil z auta, už tam bolo množstvo ľudí. Videl, ako sa jeden muž snaží Remiáša vytiahnuť von, mykal dverami. No nedokázal ich otvoriť

Svedok prehovoril po prvýkrát až teraz

„Spod miesta vodiča vyletel kus plechu a ten sa zrejme skrivil, preto sa dvere nedali otvoriť. To, že to je Róbertovo auto som zistil, až keď horelo. Podľa značiek. Vedel som, že má auto na plyn. Radšej som sa nepribližoval, tušil som, že to buchne. Po nejakom čase sa to stalo, už bolo cítiť detonáciu, tlakovú vlnu," spomenul si na osudný deň svedok.

Potom sadol do auta a odviezol zákazníka. Na luxusné auto s čudnou posádkou narazil druhýkrát - približne pol hodiny po výbuchu.

„Keď som išiel z Jaskovho radu, bol som tankovať a to auto vychádzalo z Dúbravky. Išlo na diaľnicu na Malacky," povedal.

Na miesto výbuchu sa ešte vrátil. Už tam boli policajti. O tom, čo videl, doteraz nevypovedal. Kým sme ho nevyhľadali. Na výsluchu bol pred pár dňami.

Strach o život

„V rámci dokazovania boli vyšetrovateľom vypočutí aj takí svedkovia, ktorí doposiaľ vypočutí v trestnej veci neboli. Aj po dvadsiatich rokoch od spáchania trestného činu sú stále vykonávané úkony trestného konania, ktorými sme zistili aj nové skutočnosti, ktorých verifikácia je však predmetom ďalšieho dokazovania," informoval nás Michal Slivka, hovorca policajného prezídia.

„Ja som bol len rád, že ma dodnes nevypočúvali. Bál som sa o život. Mal som už rodinu. Vtedy sa diali všelijaké veci, vrátane mafiánskych vrážd. Mal som strach," dodal svedok.

Policajti nám potvrdili, že z vraždy momentálne obvinený nie je nikto. Možno im pomôže aj toto svedectvo.

 

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Róbert Remiáš

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.