Šikovný zásah vizážistky. Žene zakryla akné bezchybným mejkapom

Vďaka vizážistke má na chvíľu krásnu pleť.
Zdroj: Instagram/

Jej premena vyvolala búrlivé diskusie.

Akné sa netýka len dospievajúcich. Ide o zdravotný problém, ktorý postihuje aj dospelých ľudí. Tí, ktorí si ním prešli, vedia, že liečba nie je jednoduchá a vyžaduje si vylúčenie mnohých príčin. Ide však najmä o záťaž na psychiku. Akútne vyrážky sú totiž považované za kozmetickú vadu. Píše o tom Mirror.

Internetom sa šíri krátke video, ktoré na svojom Instagrame zverejnila Lilly Ghalichi. Tá je podnikateľkou s umelými riasami. Na videu vizážistka za pár sekúnd mladej žene zakryje vážne akné. Jej premena mnohých prekvapila a spustila búrlivé reakcie.

V komentároch sa ľudia ostro vyjadrujú a kritizujú postup vizážistky. Mnohí tvrdia, že mejkap liečbe akné nepomáha a práve naopak, môže jeho stav ešte zhoršiť. Preto si myslia, že takéto riešenie by sa nemalo prezentovať.

Dermatológ a kožný špecialista Bradley Bloom im však oponuje. „Pokiaľ sú zvolené produkty nekomedonické a bez oleja, je úplne v poriadku, ak si akné prekryjete mejkapom," vysvetľuje. Navyše radí, aby sa ľudia s vyrážkami vyhli produktom, ktoré obsahujú glycerín, oleje, silikóny a alkohol.

„Všetky tieto prísady vedú k upchatiu pórov. Buď tým, že pleť príliš zvlhčujú, čo je lepšie pre suchú pleť, alebo naopak pleť príliš vysušujú, čo spôsobuje, že potom produkuje viac oleja, aby sa hydratovala," pokračuje dermatológ.

Pozrite si teda premenu mladej ženy sami a vytvorte si vlastný názor.

LONDÝN/jd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti