Z kresla starostu musel odísť kvôli alkoholu. Ľudia si ho zvolili znovu

Starosta
Starosta Zdroj: TVNOVINY.sk

Plánuje pokračovať tam, kde prestal.

Aj starosta môže urobiť chybu. Po tom, ako za volantom nafúkal, mu zanikol mandát. Z kresla starostu musel odísť. Ľudia však chcú, aby obec riadil on.

Auto Vendelína Baláža z Dolných Semeroviec kontrolovala vlani policajná hliadka. Nafúkal 1,5 promile. Vtedy sa všetkým ospravedlnil a oľutoval to, čo spravil. Sudca mu v superskrátenom konaní udelil pokutu tisíc eur a zakázal na dva a pol roka šoférovať. Po 18 rokoch mu tak mandát zanikol.

Odvolaný starosta sa však rozhodol skúsiť šťastie znova s tým, že v nových voľbách sa bude uchádzať o opätovné zvolenie. Z viac než 270 odovzdaných hlasov získal 163. Zvíťazil a 1. mája sa opäť ujal vedenia obce.

„Zákon nevylučuje možnosť opätovného kandidovania do funkcie starostu, keďže išlo o peňažný trest a nie trest odňatia slobody a zároveň došlo k dobrovoľnému zaplateniu peňažného trestu," píše vo svojom stanovisku Združenie miest a obcí Slovenska.

Vendelín Baláž je rád, že ho zvolili zase a dali mu dôveru.

Starosta sa už aj chce pustiť do práce. Plánuje pokračovať tam, kde prestal. „Rád by som dokončil kanalizačný systém a rozrobené vecičky," vraví pán Baláž.


DOLNÉ SEMEROVCE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Starosta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.