B. Scholzová, ktorá sa vlani v lete pokúsila o vraždu v salóne krásy, sa k činu priznala. Súd ju posiela za mreže

B. Scholzová, ktorá sa vlani v lete pokúsila o vraždu v salóne krásy, sa k činu priznala. Súd ju posiela za mreže
Obžalovaná Bibiana Scholzová a jej advokát Jozef Dobrovič počas procesu v kauze pokusu o úkladnú vraždu priateľky svojho bývalého priateľa v kozmetickom salóne Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Obžalovaná Bibiana Scholzová dostala za pokus o vraždu priateľky svojho expartnera 15-ročný trest väzenia. Pondelkový (13.2.) verdikt Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku nie je právoplatný. O odvolaniach obžalovanej i prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) bude rozhodovať Najvyšší súd. Informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Na pondelkovom hlavnom pojednávaní sa Bibiana Scholzová ku skutku priznala. O vraždu sa mala pokúsiť vlani v kozmetickom salóne vo Vinosadoch (okres Pezinok).

„Vzhľadom na to súd vykonal len dokazovanie týkajúce sa výšky trestu a ochranného opatrenia,“ priblížila hovorkyňa.

Prečítajte si tiež:

Senát ŠTS uznal obžalovanú za vinnú z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v štádiu pokusu. „Uložil jej trest odňatia slobody vo výmere 15 rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu so stredným stupňom stráženia,“ dodala.

Súd jej uložil aj trest prepadnutia veci, ako aj ochranný dohľad v trvaní dvoch rokov. Dostala tiež ďalšie povinnosti a obmedzenia, napríklad zákaz akéhokoľvek kontaktu s poškodenou.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.