Stranu #Sieť opustila posledná poslankyňa

Alena Bašistová
Zdroj: TASR

Alena Bašistová už v strane necíti žiadnu podporu a oporu.

Poslankyňa Alena Bašistová sa v strane #Sieť cítila byť "osamelá a nemala odbornú a ľudskú podporu členskej základne". "To sú dôvody, prečo som sa rozhodla opustiť stranu," napísala Bašistová médiám v písomnom stanovisku. Nevidí šancu na zmenu súčasnej situácie. Verila, že novému predsedovi #Siete "sa podarí prebrať stranu z letargie".

Bašistová opustila #Sieť ako posledná poslankyňa v parlamente za túto stranu. V parlamente plánuje ostať ako nezávislá poslankyňa.

"Členská základňa mi nepomohla vypracovať a predložiť jediný zmysluplný návrh k zmenám zákonov, ktoré sú predkladané v parlamente. Ostala som bez pomoci aj napriek tomu, že som predložila niekoľko pozmeňovacích návrhov k zákonom, niektoré z nich boli vo volebnom programe strany," povedala Bašistová s tým, že jej návrhy sa pozdávali koalícii aj opozícii.

Tvrdí, že novému predsedovi strany Romanovi Brecelymu sa nepodarilo v #Sieti zvrátiť procesy, ktoré ju potápajú ku dnu. "Opustením strany sa nič nemení na záväzku voči mojim voličom. Tým je hlavne pomoc ľuďom v sociálnej oblasti. Aj kvôli tomu stále podporujem súčasnú vládnu koalíciu," dodala Bašistová.

Bývalí poslanci #Siete pôsobia v poslaneckom klube strany Most-Híd (Andrej Hrnčiar, Martin Fedor, Igor Janckulík, Eduard Adamčík a Katarína Cséfalvayová) alebo sa rozhodli založiť novú politickú stranu spolu s odídencami z SaS Jozefom Mihálom a z OĽaNO-NOVA Vierou Dubačovou a Otom Žarnayom.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti