Polícia ide po krku tým, ktorí na internete predávajú drogy. Odhalili elektronické trhovisko

Polícia odhalila internetových dílerov drog. Pripravuje sa na odvetu hackerov
Zdroj: TV Markíza

Bratov Adama a Lukáša zatkla polícia po niekoľko mesačnom monitorovaní na anonymných a kryptovaných stránkach.

Slovenská polícia sa pripravuje na odvetu hackerov. V spolupráci s Europolom im zablokovali elektronické trhovisko, na ktorom díleri predávali kilá marihuany a syntetických drog. Dvaja Bratislavčania skončili s putami na rukách. Polícia takúto raziu vo virtuálnom svete považuje za historický úspech.

Dvoch bratov Adama a Lukáša zatkla polícia po niekoľko mesačnom monitorovaní na anonymných a kryptovaných stránkach. Zákazníkom predávali drogy v obrovských množstvách.

Na webe pritom o sebe nikto nič nevedel, zákazník netušil ani to, odkiaľ mu droga príde, žiadne šeky, žiadna banková transakcia, platilo sa virtuálnou menou. Polícia na odkrytie takéhoto nelegálneho biznisu využila skúsenosti Europolu.

Anonymné trhovisko na predaj čohokoľvek nelegálneho využívali podľa Europolu organizované skupiny, ale aj samotári. Polícia teraz skúma, kto s čím obchodoval. Obvinení zrejme nebudú len títo dvaja bratia.

Rátajú však aj s odvetou. Hackerov totiž odrezali od prístupu k približne dvestotisícom eurám v bitcoinovej mene.

Ako sa im podarilo odsledovať nelegálny biznis v šifrovanom prostredí si nechávajú pre seba. Pripravujú sa na boj s novou kriminalitou. Skenovať balíky na pošte či kuriérom nestačí. Títo díleri totiž na doručenie drog, zbraní využívajú služby pešiakov, ktorí netušia pre koho pracujú.

Dvom bratom teraz hrozia až 15-ročné tresty. Polícia si verí a dúfa, že sa im podarí odkryť dalších internetových dílerov.


BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.