Sedím si na konári a je mi dobre. Medvedica s mláďatami pobavila ľudí v Starom Smokovci

Sedím si na konári a je mi dobre. Medvedica s mláďatami pobavila ľudí v Starom Smokovci

Hasičom sa ju nepodarilo dostať dole, miesto ohradili páskou.

Obyvatelia Starého Smokovca majú od rána v centre mesta rozruch. Na strom tam vyliezla medvedica s dvomi mláďatami. Ako prví ju našli okolo 07.00 h robotníci, ktorí pracujú na rekonštrukcii Domu služieb.

Na miesto prišli aj hasiči, ktorí sa snažili zviera dostať dole. Hasiči pomocou lana vytiahli na strechu blízkej budovy vysoký tlak a dávkami vody sa snažili medvedicu odplašiť na zem. Keďže hrozilo, že medvieďatá môžu spadnúť, jednotka zásah ukončila. Po dohode s ochranármi miesto prenechali na monitorovanie mestskej polícii. Následne miesto ohradili páskou.

Situácii nepomáhalo ani to, že je na mieste veľa zvedavcov. Matka s mláďatami mala strach zliezť zo stromu. Neskôr zliezla bez mládať a pochutnala si na odpadkoch v neďalekom koši. Vrátila sa po dvoch hodinách.

 

Podľa informácií TV Markíza, ochranári si jej konanie vysvetľujú tak, že ich chce chrániť pred samcom. Je to tá istá medvedica, ktorá sa tri dni pohybovala okolo Bílikovej chaty.

Predpokladalo sa, že v podvečerných hodinách, keď bude situácia pokojnejšia, zíde dolu a presunie sa naspäť do svojho prirodzeného prostredia. A tak sa aj stalo. Podľa najnovších informácií medvedica aj mláďatá zliezli dole. Kým sa nevzdialia, na bezpečnosť obyvateľov bude naďalej dohliadať polícia.


STARÝ SMOKOVEC/zg, Marek Vnenčák, TASR

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Medveď

Dôležité udalosti