Ohavný čin v krízovom stredisku v Bošanoch. Mladík zneužil len 10-ročné dievčatko

Ohavný čin v krízovom stredisku v Bošanoch. Mladík zneužil len 10-ročné dievčatko
Zdroj: TV Markíza

V krízovom stredisku Orchidea končia deti s poruchami správania. Jeden z chlapcov má ale na krku poriadny problém.

Zneužil iba 10-ročné dievča. Ohavný prípad sa stal v krízovom stredisku v Bošanoch. Zistili tam, že chovanec mal sexuálne zneužiť chovankyňu. Políciu na citlivý prípad upozornili zamestnanci.

V krízovom stredisku Orchidea končia deti s poruchami správania. Jeden z chlapcov má ale na krku poriadny problém.

"Polícia v Partizánskom vedie trestné stíhanie vo veci sexuálne zneužívanie," potvrdila policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Zvrhlíkom je 17-ročný chlapec. Zneužíval iba 10-ročné dievča. Na všetko prišli zamestnanci zariadenia.

"Sme mali také pracovné sedenie skupinové a jedna z maloletých detí podala pracovníčke lístok, že niečo vám potrebujem povedať," povedala riaditeľka krízového strediska Ľubica Šorlová. 

Dievča upozornilo na zvláštne správanie 17-ročného mladíka. Šéfka zariadenia kontaktovala políciu a podozrenia sa potvrdili.

"Malo podľa zápisnice a vyjadrenia dôjsť k masturbácii maloletého zo strany maloletej," potvrdila riaditeľka. 

Podľa riaditeľky strediska, ktorá je aj psychologičkou, nič nenasvedčovalo tomu, že tínedžer má zvrhlé chúťky. Podľa nej potrebuje liečenie. Takto vraj vysvetlil pri výsluchu svoje správanie.


"Cítil tú potrebu a veď ona sa nebránila, takže je tu pre poruchy správania a tomu nasvedčuje jeho správanie. Dokonca som presvedčená, že tam je sexuálna úchylka," povedala Šorlová. 

"Na základe vlastných poznatkov zistili kriminalisti ďalšie dve podozrenia z uvedeného skutku, ktoré momentálne preverujú," dodala policajná hovorkyňa. 

"Orgán sociálno právnej ochrany detí a sociálnej kurately si aj v tomto prípade plní všetky povinnosti, ktoré mu vyplývajú zo zákona. Viac informácii vzhľadom na ochranu súkromia detí poskytovať nebudeme," povedala hovorkyňa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Jana Lukáčová. 

Pravidlá v krízovom centre sú podľa riaditeľky prísne. Dievčatá a chlapci žijú oddelene. Pracovníci ich kontrolujú. "Ale nedá sa celkom zamedziť, aby sa stretávali chlapci a dievčatá, a to nie je ani cieľom a účelom krízového strediska," povedala riaditeľka. 

Snažia sa pomáhať deťom a začleniť ich do spoločnosti. Obvinený chlapec musí byť podľa riaditeľky potrestaný. "Aby sa to nestalo, aby sa to viac neopakovalo," dodala. 

 

PARTIZÁNSKE/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bošany

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.