Benátky zakázali otváranie nových reštaurácií s rýchlym občerstvením

Ilustračná snímka
Zdroj: shutterstock.com/preecha2531

Starosta Luigi Brugnaro chce okrem iného obmedziť počet obchodov s potravinami ázijských migrantov, ktoré 24 hodín predávajú alkohol.

Benátky vyhlásili ťaženie proti stánkom a reštauráciám rýchleho občerstvenia a pizzeriám. Mestské zastupiteľstvo schválilo zákaz otvárania nových reštaurácií a podnikov tohto druhu, čím doteraz neobmedzenému trhu vymedzilo hranice. Starosta Luigi Brugnaro chce okrem iného obmedziť počet obchodov s potravinami ázijských migrantov, ktoré 24 hodín predávajú alkohol.

Benátky nie sú jediné talianske mesto, ktoré sa snaží pribrzdiť rozmach rýchleho občerstvenia. Toskánska Lucca zakázala otváranie etnických lokálov v historickom centre, aby zachovala "gastronomickú tradíciu a typickú architektúru". V tejto lokalite sa nesmú otvárať ani reštaurácie a stánky rýchleho občerstvenia a obchody s erotickým tovarom. Florencia chce pribrzdiť nielen rozrastajúci sa počet stánkov s kebabom a inými druhmi rýchleho občerstvenia, ale aj obchody s lacnými suvenírmi, rôzne minimarkety a internetové kaviarne.

BENÁTKY/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Fastfood

Dôležité udalosti