Domáce

Vodiča, ktorý havaroval s ministrom Richterom, potrestajú

Havarované auto ministra Jána Richtera
Zdroj: TV Markíza

Rozhodla o tom inšpekcia ministerstva vnútra.

Ochrankára a vodiča, ktorý vlani v júni havaroval s ministrom práce Jánom Richterom, potrestajú. Vyšetrovanie nehody Inšpekcie ministerstva vnútra ukázalo, že vodič vládnej limuzíny zrejme išiel príliš riskantne. Informovala o tom v dnešnom spravodajstve televízia TA3.

Nehodu podľa televízie vyšetrovala inšpekcia ministerstva vyše osem mesiacov. Dala si vypracovať viacero znaleckých posudkov a rozhodla, že svoj podiel viny na nehode nesie práve vodič limuzíny. Auto išlo po rýchlostnej ceste v prudkom daždi rýchlosťou 100 km/h. 

Zdroj: TV Markíza

"Inšpekcia ministerstva vnútra uzavrela daný prípad s návrhom na disciplinárne prejednanie pre nadriadeného," uviedla pre televíziu hovorkyňa ministerstva vnútra Lucia Kirinovičová.
Aký trest vodič dostane, zatiaľ nie je známe. V najbližších dňoch o ňom podľa TA3 rozhodne ochrankárov nadriadený z Úradu na ochranu ústavných činiteľov. "Policajtovi, ktorý poruší povinnosti, tak hrozí od nadriadeného trest od výčitky až po zrážku zo mzdy," dodala hovorkyňa.

Auto s Jánom Richterom havarovalo na rýchlostnej ceste R1 neďaleko Nitry. Minister práce pri nehode utrpel zranenie chrbtice a museli ho operovať.


BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.