Dvoch cyklistov naháňal v Malinô Brdo medveď. Všetko zachytila kamera

Dvoch cyklistov naháňal v Malinô Brdo medveď. Všetko zachytila kamera
Zdroj: YouTube/ Dušan Vinžík

Vyzeralo to tak, akoby sa medveď nakoniec zľakol a odbočil z cesty.

Počas víkendu otvárali sezónu v obľúbenom Bike Parku v Malinô Brdo. Pre dvoch Čechov sa sezóna začala tak, že na ňu nikdy nezabudnú. Alan a jeho kamarát jazdili po najdlhšej bike trase na Slovensku, keď zrazu popri nich bežal medveď. Zachytila ho kamera na prilbe jedného z cyklistov. Vyzeralo to tak, akoby sa medveď nakoniec zľakol a odbočil z cesty.

Cyklista, ktorý zachytil stretnutie s medveďom, sa o video podelil so zamestnancom Bike Parku Dušanom a ten ho s Alanovým súhlasom zverejnil na YouTube, kde si ho pozrelo už viac ako pol milióna ľudí.

Zdroj: Youtube/ Dušan Vinžík

"Bol to pre nich veľmi silný zážitok. Boli trochu otrasení, ale dostali sa z toho. Potom ešte jazdili celý deň, len sa viac pozerali do lesa ako na trasu," povedal nám so smiechom Dušan. 

Opísal tiež, ako prebehlo stretnutie s medveďom. Cyklisti práve prechádzali vrchnou pasážou trasy, ktorá je výrazne ľavotočivá. Medveď sa pásol neďaleko a Česi ho vyplašili. Rozbehol sa preč a rozhodne neplánoval, že sa stretne s mužmi na bicykloch. Preto keď zazrel prvého cyklistu, zliezol naspäť do lesa. Bol vyplašený a nemal v pláne útočiť na mužov.

"Dobre, že chalani zastali, pretože keby pokračovali, tak by ho ďalej stretli znovu," dodal Dušan.

BRATISLAVA/ nt
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Malinô Brdo

Dôležité udalosti