Tínedžer, ktorý zneužíval 10-ročnú školáčku, skončil za mrežami

Obvinený klient krízového strediska v Bošanoch zo zneužívania 10-ročného dievčatka.
Zdroj: TV Markíza

Podobných prípadov v krízovom centre v Bošanoch je však viac.

Vinia ho zo sexuálneho zneužívania maloletej. Chovanec krízového centra v Bošanoch sa po prvý raz postavil pred sudcu. Zneužíval len 10-ročné dievča.

Sedemnásťročného mladíka predviedli pred súd, policajti ho chcú vidieť za mrežami. Trenčianska krajská hovorkyňa Elena Antalová nám povedala, že vyšetrovateľ už dal podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného.

Rozhodovanie o väzbe pre mladistvého nie je jednoduché. Výsluch trval niekoľko hodín. Sudca však rozhodol, že tínedžer bude na pojednávanie čakať vo väzbe.

Čo sa vlastne stalo?

Obvinený bol klientom krízového strediska v Bošanoch, kde končia deti s poruchami správania. Riaditeľka chlapca podozrievala, že sexuálne zneužíva len 10-ročné dievča, klientku zariadenia. Obrátila sa na políciu, jej podozrenie sa potvrdilo.

„Malo podľa zápisnice a vyjadrenia dôjsť k masturbácii maloletého zo strany maloletej," povedala nám ešte piatok 5. mája riaditeľka krízového strediska Ľubica Šorlová.

To, že chlapec skončil vo väzbe, je podľa šéfky zariadenia dôležité. Pod jednou strechou s maloletou byť už nemohol. Potvrdila, že urobili všetky opatrenia v záujme maloletých detí.

To však nie je všetko. Podľa polície, v krízovom stredisku bolo zvrhlostí viac. „Počas vyšetrovania prvého prípadu policajti z Partizánskeho zistili ešte ďalšie dva skutky sexuálneho zneužívania," povedala k prípadu Antalová.

Už aj obvinili ďalšieho, tentoraz 16-ročného chlapca. Aj v jeho prípade sa bude rozhodovať o väzbe. V prípade figuruje aj 13-ročný chlapec, ale tu vec odložia pre neprípustnosť trestného stíhania kvôli veku.

Zamestnanci strediska sú zhrození z toho, čo sa stalo. Pravidlá vraj majú prísne. Dievčatá a chlapci žijú oddelene, no všetkému sa podľa nich zabrániť nedá. Nič ale netajili a všetko polícii nahlásili.

„Je to moja ľudská povinnosť, povinnosť profesionála, matky a ja by som chcela touto cestou apelovať aj na ostatných - v žiadnom prípade nesmieme tajiť tieto skutočnosti," vysvetlila Šorlová.


BOŠANY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bošany

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.