Pád policajného vrtuľníka v Prešove má dve obete

Miesto nešťastia
Zdroj: Facebook/PolíciaSlovenskejrepubliky

Tragédia sa stala počas výcviku. Pozostalým kondoloval aj Kiska a Fico.

Vo vojenskom priestore letiska v Prešove sa v stredu krátko pred 14.30 h počas výcviku zrútil dvojročný policajný vrtuľník (Bell 429). Vo vrtuľníku boli dvaja policajní piloti a dvaja hasiči.

Pád si vyžiadal dve obete. Napriek snahe záchranárov na mieste podľahol zraneniam 42-ročný hasič. Druhý hasič zomrel v nemocnici v Košiciach po operácii.

Dvoch zranených policajtov previezli do prešovskej nemocnice. Podľa našich informácií je jeden z nich v kritickom stave.

Zdroj: TASR

K zrúteniu došlo vo výške 100 metrov a 200 metrov od miesta vzletu. Na miesto prišiel minister vnútra Robert Kaliňák a prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý .

Minister Kaliňák priblížil, čo sa stalo: „Od doobedňajších hodín sa robil výcvik evakuácie ohrozených ľudí rôznymi technikami. Pri jednej z týchto záchranných akcií, presnejšie pri záverečnom manévri, kedy boli záchranári podvesení pod vrtuľníkom a boli už blízko pri palube, došlo zo zatiaľ nevysvetliteľných príčin k pádu vrtuľníka."

Ako dodal, príčiny tragédie vyšetrujú.Zdroj:Facebook/PolíciaSlovenskejrepubliky

Poslanci si minútou ticha uctili obete havárie vrtuľníka

Poslanci Národnej rady SR si dnes minútou ticha uctili obete havárie policajného vrtuľníka, ku ktorej došlo popoludní vo vojenskom priestore letiska v Prešove. Na minúte ticha za dve obete sa dohodli poslanci na grémiu. Na stíšenie ich vyzval podpredseda NR SR Béla Bugár (Most-Híd).

Kondoloval už aj prezident Kiska a premiér Fico

Prezident Andrej Kiska prostredníctvom sociálnej siete vyslovil úprimnú sústrasť všetkým pozostalým obetí havárie policajného vrtuľníka. "Dvaja hasiči zomreli pri páde policajného vrtuľníka. Ich prácou a poslaním bolo zachraňovať ľudské životy. Teraz sami o ne prišli," uviedol prezident.


Zdroj: Facebook/Andrej Kiska

Ako ďalej konštatoval, osudným sa im stal výcvik, keďže chceli byť ešte lepší a chceli sa naučiť pomáhať ešte viac. "Domov k svojim rodinám sa už nevrátia. Už nezachránia žiaden ľudský život. Mnohé tváre zaliali slzy. V mnohých rodinách je obrovský pocit smútku. Všetkým pozostalým chcem vysloviť úprimnú sústrasť," kondoloval prezident. Zároveň dodal, že verí v skoré zotavenie dvoch zranených policajtov.

Premiéra Roberta Fica veľmi mrzí strata dvoch mimoriadne skúsených hasičov, ktorí denne zachraňovali ľudské životy, no ten ich vyhasol pri nehode policajného vrtuľníka vo vojenskom priestore letiska v Prešove.

"Vyjadrujem úprimnú sústrasť pozostalým rodinám a zároveň vyslovujem nádej, že dvaja príslušníci policajného zboru, ktorí boli prítomní vo vrtuľníku, sa vrátia k svojim blízkym," dodal na sociálnej sieti predseda vlády.


Zdroj: Facebook/Robert Fico

PREŠOV/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prešov

Dôležité udalosti