Toto je príbeh kamarátov, ktorí zomreli po páde vrtuľníka v Prešove

Radoslav Lacko a Peter Toďor.
Zdroj: HaZZ

Obaja profesionáli boli nositeľmi medailí za službu v HaZZ.

Pri havárii policajného vrtuľníka vo vojenskom priestore letiska v Prešove prišli v stredu o život dvaja príslušníci Hasičského a záchranného zboru - Radoslav Lacko a Peter Toďor.

Radoslav Lacko sa narodil v roku 1968 v Prešove. V HaZZ pôsobil od roku 1992. V roku 2002 sa stal veliteľom čaty na hasičskej stanici v Prešove a v tejto funkcii zotrval až do roku 2015, kedy bol prezidentom HaZZ menovaný do funkcie riaditeľa Okresného riaditeľstva HaZZ v Prešove.

Zdroj: HaZZ

Počas služby mu v roku 2012 udelili medailu za službu v HaZZ II. stupňa a v roku 2005 medailu za službu v HaZZ III. stupňa. Aktívne pracoval na budovaní modulu leteckého hasenia a rozvoji leteckej záchrannej služby v HaZZ.

Zdroj: HaZZ

Jeho kolega Peter Toďor sa narodil v roku 1974 v Prešove. Od roku 1999 do 2002 pôsobil na Okresnom úrade na odbore požiarnej ochrany v Sabinove ako príslušník jednotky požiarnej ochrany.

Zdroj: Martin Jedinák

Nasledujúcich osem rokov slúžil ako technik - strojník na hasičskej stanici v Lipanoch. V rokoch 2010 - 2012 pôsobil na hasičskej stanici v Prešove ako hasič záchranár - špecialista. Od 1. novembra 2012 vykonával funkciu veliteľa družstva na spomínanej hasičskej stanici.

Zdroj: HaZZ

Počas služby v HaZZ mu v roku 2013 udelili medailu za službu v HaZZ III. stupňa. Peter Toďor aktívne pracoval na budovaní modulu leteckého hasenia a rozvoji leteckej záchrannej služby v HaZZ a bol zároveň inštruktorom leteckej záchrannej služby, informovala Zuzana Farkasová z Prezídia HaZZ.

Zdroj: Martin Jedinák

Smutná udalosť sa udiala v čase, keď zasadala na radnici Mestská rada. Obete spadnutého vrtuľníka si radní uctili minútou ticha, pozostalým vyjadrujú nad stratou blízkych úprimnú sústrasť. "Vyjadrujeme ľútosť nad tragédiou, ktorá zasiahla každého z nás. Ide o veľkú stratu kolegov, spolupracovníkov a priateľov," povedala primátorka Andrea Turčanová.


PREŠOV/TASR, HaZZ

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prešov

Dôležité udalosti