Policajná naháňačka pri Čadci. Unikajúceho vodiča zastavili až výstrely

Muž zastavil až po výstreloch polície.
Muž zastavil až po výstreloch polície. Zdroj: Facebook/Polícia SR-Žilinský kraj

Policajná naháňačka v obci Svrčinovec pri Čadci. V stredu (15. 2.) v podvečerných hodinách policajti zastavovali motorové vozidlo Audi A6, v ktorom mal byť muž podozrivý z drogovej trestnej činnosti. Vodič však na znamenie a výzvy mužov zákona nereagoval, naopak zvýšil rýchlosť a začal im unikať. Smeroval k hraničnému prechodu do Česka. Tam sa otočil a smeroval naspäť na Čadcu. Počas jazdy niekoľkokrát ohrozil iných vodičov, ktorí boli nútení sa mu vyhnúť, informuje žilinská polícia na sociálnej sieti. 

„Vodič nereagoval na viaceré výzvy polície na zastavenie, dávané výstražným svetelným a zvukovým znamením, preto policajti použili najskôr varovné výstrely zo služobnej zbrane do vzduchu. Ani po nich však vodič vozidlo nezastavil, pokračoval v bezohľadnej jazde, preto policajti na mieste, kde streľbou neboli ohrození ostatní účastníci cestnej premávky, ani obyvatelia obce, zastavili vozidlo strelami do oblasti zadných kolies,“ dodáva polícia.

Muž až potom s vozidlom zastavil. Následne začal cúvať a narazil do za ním stojaceho služobného vozidla a zostal stáť. Unikajúceho vodiča policajti počas zásahu nezranili.

Prečítajte si tiež:

​Počas procesných úkonov zaistili neznáme látky, ktoré budú zaslané na expertízne skúmanie.

Vodiča (36) zadržali a predviedli na políciu. Začali trestné stíhanie vo veci trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovania s nimi.

Pozrite si archívnu reportáž z 27.1.:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.