Júnové voľby sú v rukách prezidentky. Stačí, ak vymenuje úradnícku vládu, tvrdí SaS

Na snímke poslanec NR SR Richard Sulík (SaS)
Na snímke poslanec NR SR Richard Sulík (SaS) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Termín júnových volieb je v rukách prezidentky Zuzany Čaputovej, tvrdí SaS. Ako poukázal predseda strany Richard Sulík, ak hlava štátu vymenuje úradnícku vládu, prakticky celý parlament vrátane SaS odsúhlasí predčasné voľby na jún. TASR o tom informoval hovorca strany Ondrej Šprlák.

„Opakovane sme vraveli, že budeme súhlasiť aj s júnovým termínom, ak príde k dohode bývalých koaličných partnerov. Dokonca sme k tomu zorganizovali aj stretnutie, na ktoré neprišiel nikto zo zástupcov OĽANO či Za ľudí. Vyjadrenie Igora Matoviča, že budú súhlasiť s júnovým termínom, ak prezidentka vymenuje úradnícku vládu, však celú situáciu mení,“ zdôvodnil Sulík s tým, že situáciu môže vyriešiť prezidentka vymenovaním úradníckej vlády, po ktorej by poslanci hlasovali za skorší termín volieb.

Prečítajte si tiež:

​Čaputová vo štvrtok (16. 2.) pre TASR uviedla, že súčasná politická situácia, charakterizovaná legislatívnou parlamentnou smršťou, ohrozujúcou ústavné princípy a verejné financie, je pre Slovensko neúnosná a žiada si skorší termín predčasných volieb.

Predčasné voľby majú byť 30. septembra. V posledný januárový deň o tom rozhodli poslanci Národnej rady SR. V piatok sa má začať mimoriadne rokovanie iniciované Smerom-SD o skoršom termíne volieb. Strana navrhuje, aby sa konali 24. júna.

Prečítajte si tiež:

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 16.2.:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.