Žiakov zo školy v prírode museli v noci ratovať záchranári

Ilustračná snímka.
Zdroj: Photographee.eu/shutterstock.com

Viacerí mali vážne žalúdočné problémy.

Deti, ktoré boli v škole v prírode v Nitrianskom Rudne sa poslednú noc nevyspali. Mali vážne žalúdočné problémy a napokon skončili v nemocnici. Odborníci zisťujú, čo zdravotné ťažkosti spôsobilo.

Takto si záver školy v prírode nepredstavovali ani deti, ani dospelí. Bolesti brucha a zvracanie postihlo viacerých. Podľa hovorcu skupiny Falc Vladimíra Vanka na mieste boli ich štyri posádky, celkovo ošetrili 11 detí a dvoch dospelých.

Šesť detí záchranári museli previezť o nemocníc v Bojniciach a Partizánskom. „Detičky 10 až 11-ročné so zvracaním, dehydratované boli prijaté na detské oddelenie na infúznu liečbu," vysvetlil námestník bojnickej nemocnice Jozef Kubík.

Podľa spolumajiteľa hotela Róberta Blaha vlani mali celé leto turnusov a nestala im takáto vec ani raz.


Šéf hotela, v ktorom boli deti ubytované, je zo situácie nešťastný. Myslí si, že zdravotné problémy jedlo z kuchyne nespôsobilo. Blaho je presvedčený, že ochorenie zrejme prinieslo nejaké dieťa. A to isté si myslí aj vedúca školy v prírode.

Hygienici už zisťujú prečo sa deti nakazili. „Odoberajú sa vzorky zo stravy, ktorá bola podávaná klientom, potom sa nariaďuje dezinfekcia prostredia, berie sa biologický materiál na rozbor," vysvetlila Zuzana Tornócziová z prievidzského regionálneho ÚVZ.

Všetko nasvedčuje tomu že ochorenie si niektoré deti naozaj priniesli so sebou. Potvrdiť to musia ešte testy. Žiaci sú teraz na diétnej strave a v nemocnici zostanú niekoľko dní, aby sa ich stav stabilizoval. „Kým sa ukáže, čo vlastne deje. Vyzerá to skôr na vírusové," dodal Kubík.

PRIEVIDZA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bojnice

Dôležité udalosti