Turistiku radšej vynechajte. Pre tri okresy platí výstraha najvyššieho stupňa pred vetrom na horách

Turistiku radšej vynechajte. Pre tri okresy platí výstraha najvyššieho stupňa pred vetrom na horách
Ilustračná snímka víchrice.

V Liptovskom Mikuláši, v Brezne a v Poprade sa môže v piatok večer a sobotu (18. 2.) ráno na horách vyskytnúť mohutná víchrica až orkán. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre okresy výstrahu tretieho stupňa.

Veternejšie môže byť podľa neho tiež na horách na severnom a strednom Slovensku.

Výstrahy SHMÚ. Zdroj: shmu.sk

Druhý stupeň

Výstrahy druhého stupňa pred vetrom na horách platia pre okresy Ružomberok, Banská Bystrica a Tvrdošín. Treba tam počítať s výskytom silnej až mohutnej víchrice. Výstrahy prvého stupňa zase platia pre okresy Námestovo, Dolný Kubín, Martin a Žilina.

V Poprade bude počas noci veternejšie aj mimo hôr, vietor môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 85 až 105 kilometrov za hodinu. Meteorológovia pre okres vydali výstrahu druhého stupňa.

Predpokladaná rýchlosť vetra je podľa nich v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

Prečítajte si tiež:

Najnižší stupeň

Výstraha prvého stupňa pred vetrom platí do nedele (19. 2.) aj pre Kežmarok. Vo viacerých okresoch na východnom Slovensku treba počítať tiež s poľadovicou.

Na Orave, Kysuciach, strednom a hornom Považí, Liptove a v Prievidzi budú od soboty rána platiť výstrahy pred povodňami.

Pozrite si predpoveď počasia na najbližšie dni:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.