Nitrianska nemocnica sa spamätáva z útoku hackerov

Nefunkčný počítač v nitrianskej nemocnici po zásahu kyberútokom.
Zdroj: TV Markíza

Zdravotná starostlivosť však nie je nijako obmedzená.

V nitrianskej fakultnej nemocnici stále odstraňujú následky po masívnom útoku hackerov, ktorý v priebehu 12. mája zasiahol milióny počítačov po celom svete.

Ako informovala hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková, v súčasnosti je už na oddeleniach a ambulanciách v prevádzke približne polovica počítačov, ďalšie sa priebežne kontrolujú a spúšťajú do prevádzky.

Podľa hovorkyne nie je zdravotná starostlivosť v nitrianskej nemocnici nijako obmedzená.

„Pacienti sa však pre komplikácie s počítačmi musia pripraviť na trošku dlhšie čakanie v ambulanciách," uviedla Timková. Ako zdôraznila, pri hackerskom útoku nedošlo k úniku žiadnych osobných informácií. „Nejaké škody spôsobené boli, preto zvažujeme, že podáme trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Momentálne túto možnosť konzultujeme s právnikom," povedala Timková.

Problémy s počítačmi v nitrianskej nemocnici začali v piatok 12. mája, krátko popoludní. Útok sa prejavil sčervenaním pracovnej plochy na monitoroch. „Okamžite prišiel pokyn vypnúť všetky počítače a situácia sa začala hneď riešiť. Vírus bol identifikovaný a jeho odstraňovania zatiaľ stále trvá," dodala Timková.


NITRA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ransomware

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.