Otvorili novú cestu medzi Zvolenom a Pstrušou, vodiči ušetria pár minút

Nový úsek rýchlostnej cesty R2 Zvolen východ – Pstruša.
Zdroj: TASR

Úsek je dlhý 7,85 kilometra a nachádza sa na ňom sedem mostov a jedna mimoúrovňová križovatka.

Od Zvolena smerom na východ až po Kriváň budeme cestovať rýchlejšie a najmä bezpečnejšie. Za účasti ministra dopravy Arpáda Érseka otvorili v utorok (16. 5.) nový osemkilometrový úsek rýchlostnej cesty R2.

„Som veľmi rád, že novopostavené úseky pribúdajú aj na rýchlostnej ceste R2. Nová cesta nadväzuje na už hotový rýchlostný obchvat Detvy, spolu to predstavuje 20 kilometrov rýchlej a bezpečnej cesty. Kvalitné cestné spojenie medzi Zvolenom a Košicami patrí medzi naše priority. V závislosti od finančných možností chceme začať stavať úseky pri Mýtnej a pri Košiciach. Dôležité bude tiež rozhodnutie o trasovaní obchvatu Zvolena", povedal Érsek.

„Netreba zabúdať ani na ekonomicko-hospodársky aspekt. Juh stredného Slovenska sa stane po dobudovaní tejto rýchlostnej cesty dostupnejší pre potenciálnych investorov, čím sa reálne priblížime k znižovaniu regionálnych rozdielov", dodal minister A. Érsek.

Nová rýchlostná cesta R2 Zvolen východ - Pstruša prinesie, okrem časovej úspory troch minút oproti starej ceste, aj palivové a finančné úspory.

Uľaví sa však aj obyvateľom obcí Zvolenská Slatina, Vígľaš a Pstruša, cez ktoré v súčasnosti prechádza cesta I. triedy. Výrazne sa zníži environmentálne zaťaženie, prašnosť a hlukové zaťaženie v týchto obciach. Intenzita dopravy na tomto úseku v roku 2010 dosahovala 15-tisíc vozidiel za 24 hodín. Podľa odhadov by v roku 2030 malo po rýchlostnej ceste prechádzať 16,5-tisíca áut denne.

Úsek medzi Zvolenom a Pstrušou je dlhý 7,85 kilometra a nachádza sa na ňom sedem mostov a jedna mimoúrovňová križovatka vo Zvolenskej Slatine.


Stavba rýchlostnej cesty bola spolufinancovaná z fondov Európskej únie v rámci dvoch programových období (Operačný program Doprava a Operačný program Integrovaná Infraštruktúra). Celkovo bolo zo zdrojov EÚ na projekt investovaných viac ako 44 miliónov eur, informovala tvnoviny.sk hovorkyňa rezortu Karolína Ducká.

ZVOLEN/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zvolen

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.