Akcia Koloseum: Drogový gang skončil za mrežami, na slobode zostala len 78-ročná dôchodkyňa

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Za mrežami skončil takmer celý údajný gang. Najvyšší súd zobral do väzby štyroch obvinených v rámci protidrogovej akcie Koloseum. Je medzi nimi aj bývalý sýkorovec či policajt z bratislavskej kriminálky. Na slobode súd nechal iba 78-ročnú dôchodkyňu. Skupina údajne obchodovala s pervitínom a kokaínom, a to na kilá.

Začalo sa to protidrogovou raziou. NAKA zadržala celkovo až jedenásť ľudí. Priamo z krajského riaditeľstva v Bratislave si odviedli aj policajta.

V putách skončil tiež Michal Blažíček známy ako „Jašter“. Obvinili ich ako zločineckú skupinu, ktorá údajne kšeftovala s drogami.

Prečítajte si tiež:

Šiestich jej údajných členov zobral špecializovaný súd do väzby ešte pred vyše týždňom, no piatich pustil na slobodu, prokurátor však podal sťažnosť, a tak v pondelok (20. 2.) rozhodoval Najvyšší súd. Medzi inými aj o 78-ročnej dôchodkyni, ktorá vraj podľa obvinenia skupinu podporovala.

Ide o matku údajnej hlavy gangu Miloslava Nikolova, ktorého na základe zatykača zadržali v Srbsku a zrejme bude eskortovaný na Slovensko. Medzi obvinenými je aj jeho žena, syn a dcéra.

Na súde však chýbal obvinený policajt Roman Fačkovec. Ospravedlnil sa pre chorobu. Prokurátor chcel mať obvinených za mrežami pre obavu z ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti.

Prečítajte si tiež:

Senát najvyššieho súdu mal na vec iný názor ako špeciál - štyroch obvinených za mreže poslal, 78-ročnú ženu pred väzbou zachránil iba jej vysoký vek a zdravotný stav.

Vzhľadom na to, že policajt pre chorobu neprišiel, súd hneď po tom, ako rozhodol o jeho vzatí do väzby, vydal príkaz na jeho zadržanie. Policajná hliadka sa tak za ním vybrala do Devína, kde býva, a odtiaľ ho odviezli do väzby.

Najvyšší súd zároveň vyhlásil, že obvinenia sú opodstatnené. S pervitínom a kokaínom údajne rodinný klan obchodoval masívne, a to v kilogramoch, nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.