Chystajú sa veľké zmeny v označovaní rožkov i pečiva

Biele pečivo - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Dôvodom je, že niektorí obchodníci vymýšľali rôzne spôsoby ako predať staré produkty.

Rožky, ktoré sa upečú v noci, sa už popoludní nebudú predávať ako čerstvé. Nepredané pečivo sa už nebude zmrazovať a ponúkať nasledujúci deň spolu s čerstvo upečeným.

Čo všetko sa zmení v predajniach potravín? Zákaz prináša nová vyhláška ministerstva pôdohospodárstva o pekárskych výrobkoch, cukrárskych výrobkoch a cestovinách. Tá určuje pravidlá pre označovanie chleba a pečiva v obchodoch.

Čerstvé pečivo

Potravinári prichádzajú so zmenou pre to, že niektorí obchodníci vymýšľali rôzne spôsoby ako predať staršie pečivo. Napríklad ho zmrazili a napr. na druhý deň rozmrazili a predávali ako čerstvé.

Po novom sa budú prívlastkom čerstvé označovať len pekárske výrobky do 12 hodín od upečenia a bez použitia konzervačných látok. Do tohto času musia pekárne vyexpedovať.

Za čerstvý sa môže výrobok označovať 24 hodín.

Podľa tejto vyhlášky je obchod povinný viditeľne uviesť pri predaji pekárskych výrobkov označenie „rozmrazené" alebo „vyrobené dopečením zo zmrazeného polotovaru".

Rozmrazené pečivo

Nová vyhláška zakáže miešať čerstvé pekárske výrobky a cukrárske výrobky s rozmrazenými výrobkami ani s výrobkami dopečenými z predpečeného mrazeného alebo z predpečeného chladeného polotovaru.

Takéto výrobky musí podľa riaditeľky Potravinárskej komory Jarmily Halgašovej viditeľne označiť v predajni. Dôvodom je, aby si spotrebiteľ mohol vybrať, čo si chce kúpiť.


BRATISLAVA/Teleráno

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rožok

Dôležité udalosti