Obarila sa horúcim čajom, Ryanair jej zaplatí 10-tisíc eur

Lietadlo leteckej spoločnosti Ryanair
Lietadlo leteckej spoločnosti Ryanair Zdroj: TASR

Cestujúca odmietla odvoz do nemocnice a išla do lekárne.

Cestujúca sa v lietadle obliala horúcim čajom. Írska letecká spoločnosť Ryanair jej zaplatí odškodné vyše 10-tisíc eur. O rozhodnutí súdu informuje Irish Independent.

Grainne Dunworthová (27) letela z výletu z Prahy do Dublinu ešte v januári minulého roka. Počas letu si objednala čaj. Viečko na téglik sa podľa nej uvoľnilo, keďže nebolo dostatočne pripevnené, spadlo. Tým sa vyľakala a obliala sa horúcim čajom.

Grainne tvrdí, že oparenie bolo bolestivé a utrpela šok. Cestujúca však odmietla odvoz z lietadla do nemocnice a po prílete išla do lekárne. Píše idnes.cz.

Letušky školia na podávanie horúcich nápojov

To, že personál leteckej spoločnosti je špeciálne školený na podávanie horúcich nápojov, povedala pred súdom letuška Irene Haygir. „Vždy si dávam pozor, aby bolo viečko zaklapnuté, než nápoj dám cestujúcemu," dodáva letuška.

Zástupca Ryanairu Andrew Walker tvrdil, že cestujúca si zranenie spôsobila sama. Do čaju si dávala mlieko. Letuška tiež videla, že cestujúca má na svojom stole obal od mlieka. Cestujúca túto verziu odmieta.

Na podobný prípad upozornil v minulosti aj britský The Sun, keď si cestujúci sťažoval na to, že letuška obliala horúcim nápojom genitálie iného cestujúceho.

ÍRSKO/idnes.cz, zž

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Popálenie

Dôležité udalosti