Štandardný presun vojakov sa skončil v potoku, 17 zranených

Nehoda v obci Jalná.
Zdroj: HaZZ

Príčiny nehody bude riešiť Vojenská polícia.

Vážna dopravná nehoda sa stala  v priestore Vojenského útvaru Močiar pri Žiari nad Hronom. Havarovala tam vojenská Tatry 815 s príslušníkmi ozbrojených síl. Ide o vojakov z Krídla velenia a riadenia prieskumu Vzdušných síl Ozbrojených síl SR, informovala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková.

Krvavé tváre, obviazané hlavy a ruky. Bandáže na nohách, či podávanie infúzií. Niektorých sanitky viezli priamo do nemocníc v Nitre a Banskej Bystrici, ale aj do Zvolena a Žiaru nad Hronom. Vojaci prevážaní vrtuľníkom utrpeli zranenia hlavy, hrudníka či chrbtice. Zvyšných evakuoval hasičský autobus.

Podľa aktuálnych informácií hovorcu Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Borisa Chmela pri nehode sa zranilo 17 ľudí, z nich jeden pacient ťažko a päť ľudí malo stredne ťažko poranenia.

Zdroj: HaZZ

Vojakov s ľahšími zraneniami ošetrovali pod týmito stromami v strede dediny.

Udalosť rieši poverený šéf krízového štábu ministerstva obrany, štátny tajomník Marián Saloň, minister Peter Gajdoš je momentálne na rokovaniach v Bruseli. Prípadom sa zaoberá komisia náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR.

Vozidlo sa údajne prevrátilo. Príčiny nehody bude riešiť Vojenská polícia. "V súčasnosti nie je možné poskytnúť ďalšie informácie," dodala Capláková.


JALNÁ/TV Markíza, zg, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme žiar nad hronom

Dôležité udalosti