Po tejto noci je Pažiť špinavá a smradľavá dedina. A to ani nepršalo

Špinavá ulica v obci Pažiť v okrese Partizánske
Zdroj: TV Markíza

Za všetkým je pravdepodobne "práca" neskúseného vodiča cisterny.

Zobudili sa do zapáchajúceho rána. A navyše majú okrem smradu znečistené domy, ploty ale aj autá. Za všetkým je zrejme neskúsený vodič cisterny.

Vstup do obce Pažiť. Síce nepršalo, no všade sú mláky. Čistá voda to ale nie je. „To nie je možné, aby toto urobil niekto v obci. Ráno som išla, no skoro som sa zadusila a keď som videla na ceste tie mláky, tak to hotová katastrofa," povedala nám miestna obyvateľka.

Zapáchajúca tekutina je všade. No čo je najhoršie, znečistené sú aj autá, ploty a fasády. Takéto ráno nikto nečakal. Podľa starostu Vladimíra Balažka je to veľmi zlé.

Zasiahnutá je ulica pri hlavnej ceste. Všetci ukazujú prstom na bioplynovú stanicu, odkiaľ vyvážajú digestát.

„Pravdepodobne došlo k úniku z tých cisterien a potom to pravdepodobne chceli nejako spláchnuť, tak tým spláchnutím poškodili aj omietky domov," konštatoval myslí si starosta.

TV Markíza oslovila aj firmu, ktorá je za znečistenie zodpovedná. Jej zástupca nechcel byť menovaný, no povedal nám, že za všetko môže vodič, ktorý bol neskúsený. Vraj sa pomýlil a nechtiac začal cisternu vypúšťať už počas cesty. „Cisterna ktorá bola z vnútra od digestátu, sa vyplachovala a toto sa tam vylialo," reagoval zástupca firmy.

A potom im napadlo cestu vyčistiť. Zrejme silnejším prúdom ako mali.

Ľudia sa teraz zo všetkých síl snažia zapáchajúcu špinu zmyť. Zástupca firmy nám prisľúbil, že pomôže ľuďom s upratovaním. A to si želá aj starosta. „Nemám dôvod toho pána pokutovať. Potrebujeme odstrániť škody a hlavne ten smrad, ktorý tu je," dodal.


PAŽIŤ/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dedina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.