Je naozaj za mrežami? Ľuboš Kosík volal cez viber starostke Limbachu!

Ľuboš Kosík.
Zdroj: TV Markíza

Svojmu advokátovi sa pritom Kosík posťažoval, že má za mrežami neľudské podmienky, že spí na zemi a denne mu dajú len trocha ryže a asi má maláriu.

Je naozaj za mrežami? Ľuboš Kosík, ktorý bol podľa prokuratúry členom komanda únoscov Michala Kováča mladšieho, mal len pred pár dňami kontaktovať starostku Limbachu.

Najskôr jej písal správu a o pár dní volal cez mobilnú aplikáciu. Dôvodom telefonátu boli nelegálne stavby na obecnom pozemku.

Ľuboša Kosíka zadržali v africkom Mali ešte v novembri minulého roka. Na Slovensku je odsúdený za zmenkové podvody na 14 rokov väzenia. Policajti tvrdia, že muž je vo väzbe a čakajú na jeho vydanie na Slovensko.

Ministerstvo spravodlivosti, ktoré rieši extradičný proces priznalo, že ide skôr o jednostrannú komunikáciu - teda ľudovo povedané Mali neodpisuje a nereaguje. Jeho advokát Martin Kanás nám potvrdil, že mu Kosík volal a oznámil mu toto: „Že síce je stále v base ale papiere už sú podpísané, respektíve dané na podpis, že ostáva tam, a nevydávajú ho na Slovensko."

Po tejto reportáži sa nám do redakcie ozvala diváčka, ktorá napísala, že Ľuboš Kosík volal aj starostke Limbachu.

Starostka Limbachu nám túto informáciu potvrdila s tým, že jej najskôr minulý týždeň písala osoba, ktorá sa predstavila, ako Ľuboš Kosík.

„Bola to správa cez viber. Tejto správe predchádzala skutočnosť, že riešime stavby, ktoré sa nachádzajú na obecných pozemkoch pri jeho dome, sú to stavby, ktoré sú nelegálne. Mi napísal, či mi môže zavolať," uviedla starostka Limbachu Adriana Čechovičová.


V sobotu 13-teho mája, krátko pred druhou poobede sa jej ozval už telefonicky. Ani na chvíľu nepochybovala o tom, že je to on. Pozná ho niekoľko rokov.

„On sa snažil vysvetliť, že všetky stavby sú legálne. Hovor trval 20 minút, on volal z mobilu cez tú aplikáciu. Bol za ním hluk, ja som mala pocit, že je v bare, bol tam strašný hluk okolo neho, hrkotali tam poháre, neviem či bol vo väzbe, o tomto sme sa nebavili," opísala telefonát starostka.

Komunikáciu s Ľubošom Kosíkom oznámila na polícii v Pezinku. Odovzdala im číslo aj text správy. Svojmu advokátovi sa pritom Kosík posťažoval, že má za mrežami neľudské podmienky, že spí na zemi a denne mu dajú len trocha ryže a asi má maláriu.

V tomto kontexte je naozaj zaujímavé, že môže volať cez mobilnú aplikáciu niekoľko minút a vybavovať si súkromné záležitosti. Vyvoláva to tak otázku, či je skutočne za mrežami. Preto sme o všetkých týchto zisteniach informovali policajné prezídium.

LIMBACH/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Limbach

Dôležité udalosti