Nečakané rozhodnutie Dobrej voľby: Strana sa chce spájať s Pellegrinim, Hlina odchádza

Nečakané rozhodnutie Dobrej voľby: Strana sa chce spájať s Pellegrinim, Hlina odchádza
Zdroj: TASR - Vladimír Benko

Politická strana Dobrá voľba nebude súčasťou spájania stredopravých strán.

Aj keď sa mala Dobrá voľba pridať k projektu Modrá koalícia Mikuláša Dzurindu, o spoločnom postupe do predčasných volieb budú napokon vyjednávať s Hlasom Petra Pellegriniho.

Rozhodlo o tom predsedníctvo strany. Pre SME to potvrdil Alojz Hlina, ktorý bol súčasťou Dobrej voľby od decembra 2021.

Hlina zároveň oznámil, že Dobrú voľbu so svojou platformou Umiernení opúšťa. Odôvodňuje to tým, že má jeho zoskupenie inú predstavu o tom, s kým a ako spolupracovať v blížiacich sa voľbách.

Podpredseda Dobrej voľby Rado Baťo ale tvrdí, že sa strana zatiaľ definitívne nerozhodla o spojení s akýmkoľvek subjektom. Baťo uviedol, že na kandidátke Hlasu nebude. Zároveň sa však nebráni rokovaniam s lídrom strany Petrom Pellegrinim.

„Lebo najväčším nešťastím v politike sú ľudia, pre ktorých je od rána do večera najdôležitejšia jediná téma – oni sami a ich morálna nadradenosť," komentoval.

Nie je stotožnený s aktuálnym vývojom rokovaní o spájaní pravice a spochybňuje prezentáciu dočasného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) ako záchrancu demokratických síl.

„Návrat zdivočeného Smeru k moci či pokračovanie bordelu podľa vzoru OĽANO a ich pohrobkov už slovenská liberálna demokracia nemusí rozchodiť," dodal. Podotkol, že nevie, či je šanca ich návratu nejako zabrániť, ale nechce dopredu zutekať z boja.

Prečítajte si tiež:

Hlina zároveň odmieta, že by sa z Umiernených chystal vytvoriť politickú stranu a kandidovať s ňou v predčasných parlamentných voľbách.

Do septembrových volieb chcú pôsobiť ako občianska názorová platforma a snažiť sa o to, aby vo voľbách uspeli stredopravé nepopulistické politické formácie.

O novom projekte Mikuláša Dzurindu si pozrite aj archívnu reportáž z Televíznych novín:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.