VIDEO: V Seredi šoféroval len 11-ročný chlapec. Vycúval ako profík, za prvým rohom ho chytili policajti

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Seredi sedelo za volantom dieťa. Pozorný okoloidúci si všimol, že k obchodu prišiel na aute maloletý vodič. Upozornil na to políciu, ktorá 11-ročného vodiča odchytila krátko na to, čo sa dal s nákupom v aute na odchod.

Dieťa po Seredi šoférovalo Audi A4 s českými značkami. V aute sa okrem neho nachádzala aj jeho stará mama a majiteľka auta. Všetci traja sa spolu s policajtmi presunuli na policajné oddelenie.

Dieťa nie je možné postihnúť za priestupok. Polícia preto rieši osoby, ktoré chlapcovi umožnili auto šoférovať. V zmysle zákona je za priestupok v doprave spoluzodpovedná majiteľka vozidla.

Prečítajte si tiež:

Polícia zdôrazňuje, že mohol tento incident skončiť aj tragédiou. Podotýkajú, že auto je zbraň. „Upozorňujeme, že umožnenie dieťaťu šoférovať auto je nielen protiprávne, ale aj maximálne nezodpovedné a najmä veľmi riskantné,“ uvádzajú.

Dieťa nedokáže správne vyhodnotiť situáciu v premávke, môže spanikáriť a spôsobiť tak kolízne situácie. „V prípade vážnej nehody neprevezme zodpovednosť maloleté dieťa ale tí, ktorí mu šoférovanie umožnili a zverili mu tak auto do rúk,“ uzatvára polícia.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.