Hustý dym vyľakal ľudí. Báli sa, že je toxický

Požiar skládky
Zdroj: TVNOVINY.sk

Pri požiari sa nikto nezranil.

Obrovský požiar sa v piatok (19.5) rozhorel v areáli košickej spaľovne. K oblohe stúpal hustý dym, ľudia z okolia sa báli, či nie je toxický. Na mieste zasahovalo vyše 20 hasičov.

Dym, ktorý sa valil zo spaľovne v Kokšov-Bakši, bolo vidieť už z diaľky. Požiar sa rozhorel krátko popoludní na prekladisku odpadov.

„Je tam položený nadrozmerný odpad, podotýkam, nie to nebezpečný odpad. Ide o odpad zväčša z jarného upratovania, z veľko-kapacitných kontajnerov," vysvetľuje riaditeľ Kositu Marián Christenko.

Čierny dym nad spaľovňou vystrašil celé okolie. Veliteľ zásahu na miesto zavolal mobilné chemické laboratórium, aby zistili, či do vzduchu neunikajú jedovaté látky. „Nie tento dym nie je nebezpečný, ľudia sa nemusia ničoho obávať," hovorí riaditeľ Christenko.

Do areálu spaľovne nás z bezpečnostných dôvodov nepustia, no už teraz vieme povedať, že obrovský požiar skládky odpadu likviduje niekoľko jednotiek štátnych, ale aj podnikových hasičov.

Oheň sa rozhorel zhruba na ploche 1000 štvorcových metrov. Na mieste zasahovali hasiči so šiestimi autami. Dlho sa im nedarilo dostať požiar pod kontrolu.

„Tá kopa odpadov je momentálne obkľúčená tými požiarnikmi, striekajú vodu, aby uhasili postranné steny tej kopy, prišla nejaká plošina, ktorá by to mala hasiť zhora," vraví Christenko.

Pri požiari sa našťastie niekto nezranil. Oheň pod kontrolu dostali zhruba po 3 a polhodinách intenzívneho hasenia. Príčiny požiaru vyšetrujú.


KOŠICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Spaľovňa

Dôležité udalosti