Dobrá správa pre vodičov prechádzajúcich Turcom! Začnú opravovať betónku

Betónová cesta I/65 Turčianske Teplice – Príbovce.
Zdroj: TASR

Za takmer dva roky idú rekonštruovať 15 kilometrov dlhý úsek, osem križovatiek a päť mostov.

Rekonštrukciu 15-kilometrového úseku betónovej cesty I/65 Turčianske Teplice - Príbovce dnes začali poklopaním základného kameňa v Rakove (okres Martin) za prítomnosti ministra dopravy Árpáda Érseka.

"Máme na to 608 dní, aby sme cestu dali do poriadku. Technicky ide o výmenu celého cestného telesa. Cesta sa bude opravovať za plnej prevádzky, čo bude pre vodičov dosť náročné. Preto vyzývam občanov, ktorí pôjdu po tejto ceste po nástupe stavbárov, aby mali strpenie. Dnes sme hovorili s dodávateľom, že by sme boli radi, ak by sa práce urýchlili. Ale v dobrej kvalite," povedal minister dopravy a výstavby SR.

Zdroj: TASR

"Náklady predstavujú 21,3 milióna eur a ide o úsek dlhý 15 kilometrov. Ide sa rekonštruovať osem križovatiek, päť mostov, bude sa robiť ľavé a pravé odbočenie na križovatkách a postavia sa tri kilometre protihlukových stien. Skôr, ako toto všetko začne, musí dôjsť k prekládkam diaľkových káblov, miestnych káblov, vodovodu, plynovodov," uviedol generálny riaditeľ SSC.

Nová cesta I/65 by mala byť podľa ministra dopravy hotová v prvom polroku 2019.

"Jej skvalitnenie a rozšírenie odľahčí aj okolité obce Príbovce, Benice, Moškovec, Jazernicu a Malý Čepčín, ktoré trpia zvýšenou premávkou, práve z dôvodu, že motoristi sa snažia rozbitú vozovku obchádzať. Nevyhovujúci stav cesty, spájajúcej Turiec a Kremnicu, nás trápil už veľmi dlho. Som rád, že sa podarilo zabezpečiť financovanie a dotiahnuť aj zdĺhavý proces prípravy projektu, aby sme dnes mohli začať s rekonštrukciou. Ide o dôležitú časť severojužnej trasy Slovenska, tak pre turčiansky región, ako aj pre tranzitnú dopravu," dodal Érsek.

Zdroj: TASR

RAKOVO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cesta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.