Spolužiakov aj učiteľov Alex plánoval zavraždiť sekerou. Prokurátor naňho podal obžalobu

Policajné auto.
Policajné auto. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v piatok na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) obžalobu na mladistvého Alexa P., ktorý mal pripravovať útok sekerou na viacerých spolužiakov a pedagógov základnej školy.

ÚŠP o tom informoval na sociálnej sieti.

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal dňa 24. februára 2023 Špecializovanému trestnému súdu obžalobu na mladistvého A. P. pre zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy, ktorého sa mal mladistvý dopustiť v zásade tak, že si do školy priniesol sekeru, s ktorou mal v úmysle usmrtiť spolužiakov a niektorých členov pedagogického zboru,“ uviedol hovorca Generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

Prečítajte si tiež:

Obžaloba bola podaná pre zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy, „ktorého sa mal mladistvý dopustiť v zásade tak, že si do školy priniesol sekeru, s ktorou mal v úmysle usmrtiť spolužiakov a niektorých členov pedagogického zboru".

Národná kriminálna agentúra ukončila vyšetrovanie prípadu 6. februára. Polícia zadržala mladistvého z obce Mníšek nad Hnilcom (okres Gelnica) vlani v októbri.

Pozrite si archívnu reportáž k podobnému prípadu. Na strednej škole v Novákoch študent sekerou skutočne zaútočil:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.