Bratislavu terorizuje gang zlodejov. Keď sme ich pristihli pri čine, napadli aj náš štáb

Centrum Bratislavy terorizuje gang zlodejov. Napadli aj náš štáb
Zdroj: TV Markíza

Niekoľkokrát zaútočili na našu redaktorku a kameramana, dokonca po nich hodili dlažobnú kocku.

Už niekoľko týždňov v centre hlavného mesta pôsobí gang zlodejov zo zahraničia, ktorý okráda turistov. Ide o dobre organizovanú skupinu zhruba 30 ľudí. Obchodníci z centra mesta sa ich boja. Napadli aj našu redaktorku s kameramanom.

Tí, ktorí sa v meste zdržiavajú, ich tváre už dobre poznajú. Podľa nich sú to väčšinou mladé dievčatá, ale aj staršie dámy. Vždy majú slnečné okuliare a tvária sa, že sú turistky. Predstierajú, že si fotia okolie. Väčšinou majú cez plecia prehodenú veľkú šatku a obvykle sú predmetom ich záujmu kabelky turistiek.

Aby sme zistili, ako títo zlodeji pracujú, rozhodli sme sa ich sledovať. Počas slnečnej nedele sme sa v Starom meste tvárili ako bežní turisti. Po chvíli vidíme dve ženy v sprievode mladého muža. Akonáhle zbadali našu kameru, začali hneď utekať. Tak sme šli za nimi.

Pozrite si prvú časť reportáže:


Odkiaľ sú, kde žijú, kto ich organizuje? Kým polícia na tieto otázky odpovedať nedokáže, našej redaktorke sa podarilo zistiť, ako zlodejský biznis funguje. Zlodejkám sa jej otázky, pochopiteľne, nepáčili a neváhali na náš štáb aj zaútočiť. Zábery nie sú vhodné pre maloletých divákov.
BRATISLAVA/ Reflex

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zlodej

Dôležité udalosti