Asi najznámejšiemu statikovi na Slovensku hrozí päť rokov za mrežami

Statik Ján Tomčáni.
Zdroj: TASR

Súd však odročili pojednávanie, dôvodom bolo nedoručenie obžaloby.

Bratislavský okresný súd Bratislava odročil vo štvrtok (25. 5.) pojednávanie s obžalovaným statikom Jánom Tomčánim v prípade pádu strechy bratislavského komplexu Trinity v roku 2012. Poškodenému totiž nebola doručená obžaloba.

"Hlavné pojednávanie bolo odročené z procesných dôvodov, keďže došlo k zmene v osobe poškodeného a tomuto nebola doručená obžaloba, ktorá v zmysle Trestného poriadku musí byť doručená," povedal sudca.

Pre prítomné médiá sa vyjadril aj obžalovaný statik. "Na zaťaženie, ktoré som ja navrhol, to bolo v poriadku," uviedol na margo dokumentácie, ktorú v prípade komplexu Trinity vypracoval. Konkrétnu osobu, ktorá teda má byť za pád strechy zodpovedná, nemenoval. "To musí povedať súd," doplnil.

Zdroj: youtube.com/Michal Kalman

Strecha komplexu Trinity sa zrútila 1. júla 2012. Polícia ešte v tom roku obvinila Jána Tomčániho, pričom ako problém sa uvádzalo zaťaženie zeminou na streche, s ktorým statika nepočítala.

V súvislosti s týmto Jánom Tomčánim ako statikom sa spomínalo aj Apollo Business Centrum v Bratislave, z ktorého sa museli nájomníci vysťahovať. Podľa statického posudku tam totiž boli závažné problémy, ktoré mohli spôsobiť až reťazové zrútenie budovy.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ján tomčáni

Dôležité udalosti